ARTAN SUÇ ÖRGÜTLERİ!


28 Mart 2012 Çarşamba 13:54
Yapılan araştırmalara göre son senelere de bireysel ve organize suç örgütleri hayli artmıştır. Buna mukabil alınan tedbirlere bakılacak olursa ceza kanunlarının caydırıcı fonksiyonu hafifledi mi ne dersiniz? Yapılan araştırmalara göre dünyada bu tip yasalar gün geçtikçe sulandırılmaktadır. İnsan haklarından bahsedenler bu tip suça muhatap olanların ne gibi bir suçu var? Suç işleyene ne sebeple daha müsamahakâr davranılmakta hatta insan ister istemez bu yasaların çıkmasına suç örgütleri mi müdahil olmakta veya vekilleri oraya gönderen bu suç örgütleri midir? Diye düşünmekten insan kendini alamamaktadır.
Yukarıda bahsi geçen organize suç örgütleri hiyerarşik yapıları tek merkezden yönetilmeleri ve siyasilerden, bürokrasiden ve çeşitli devlet içi işbirlikçiler tarafından desteklenmekte oldukları aşikârdır. Burada bahsettiğimiz hadise dünyanın her yerinde böyle organize oldukları araştırmacılar tarafından açıklanmakta. Ülkemiz ise bu tip örgütlerin yol üzerinde olması haliyle bizim de başımızı ağrıtırken yerli işbirlikçiler edinildiğinden bu defa bize özel suç örgütleri de zuhur eder olmuştur. Bunlar ilticacılar, çeşitli kaçak (uyuşturucu, silâh, insan, kaçakçılığı köle ticareti ve bilhassa organ Mafyası) vs. bu örgütlerin Bulgar, Japon, İtalyan, Çin gibi ülkelerin suç örgütlerin antrenman sahası olarak diğerleri gibi ülkemizi de kullanmaktadırlar.
Yukarıda izahına çalıştığımız suç örgütleri bir tarafa bir de pek çok ülkede olduğu gibi bizim Ülkemizin de başına bela terörist örgütler de bulunuyor yalnız ülkeler arası ilişkilerde bunlara işlerine geldiği gibi bazen “gerilla” bazen “anarşist veya terörist” olarak yorumlanmak tadır. Şayet kendisine dokunmuyor rakibi olan ülkeyi hırpalıyorsa tamam o vakit “gerilla” bu da yetmiyormuş gibi el altından “lojistik” yardım da cabası. Ama”bazı komşularımızda olduğu gibi” ne zaman bu gerilla kendine zarar vermeye başlarsa o vakit etekleri tutuşmakta bu defa da, “hadi gel birlikte hareket edelim” demektedirler. Bir Atalar sözü vardır ya “sırça (cam) köşkte oturanlar başkalarını taşlamasınlar” veya bu günlerde olduğu gibi Suriye’de ki olaylar sebebiyle bazı politikacılarımız ısrarla “Suriye’de Alevi-Sünni” çatışmasından bahsetmekteler. Dikkat yandaki evde yangın çıkarsa sen bitişikte ve de “ahşap bir evde” oturmaktaysan sakın ola ki bırak komşundaki yangını bacasından çıkan bir kıvılcım dahi seni kül edeceğini aklından çıkarmamalısın.
El-Kaide diye bir örgüt var 11 Eylül de ikiz kuleleri vurdu bahanesiyle ABD Afganistan’ı işgal etti. Şimdi örgüt kime hizmet etmiş oldu. Peki, Ülkemizin başına musallat olan örgüt dediğine göre Kürt kökenli vatandaşlarımızın atıyorum ideallerine sahip çıktığını savun maktadır. Peki, o zaman öldürdükleri on binler kimlerdir? Bu durumda kime hizmet etmektedir? Burası iyice anlaşılmalıdır ki bizi bölüp parçalamayı kafalarına koymuş olan BOP veya müttefik olmadı denilirse dost sandığımız ama tabi ki“altımızı oymakta” olanlara.
Ülkemizi bulunduğu coğrafya sebebiyle “Orta Doğu” ve çevresindeki hadiseler sebebiyle buralarda ki Ülkelerin iç karışıklıklarına sırf ABD çıkarları doğrultusunda veya böyle istedi diyerek komşularımızla en azından sürtüşmelere girilmemelidir. Bu temennimiz şu sebeplerden ötürüdür. Çevremizdeki hemen, hemen bütün ülkelerde ABD aleyhtarı örgütler cirit atmaktadırlar. ABD zaman gelir buraları mutlaka terk edecektir. Her yokuşun bir inişi her inişin ise bir yokuşu vardır.  Tarihte dünyaya hükmetmiş pek çok imparatorluklar hüküm sürmüş başta Roma pek çok ülkeleri boyundurukları altına almışlar peki bu gün neredeler? Son olarak Osmanlı’dan bahsedelim, görüldüğü gibi tarihteki yerini almış bulunmaktadır. Öyle ise daha çok seneler birlikte yaşayacak komşularımızla aramızı açmayalım.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık