Adeviye Meydanındakilere selam olsun


9 Temmuz 2013 Salı 07:46
Darbenin gerçekleştiği tarihten bu yana gösterdiğiniz onurlu duruş tarihe not düşülmüştür. Seçilmiş, meşru liderinize sahip çıkarak ülkenizde oynanan oyunlara dur dediniz.
Her dikta döneminde sizleri fakirleştiren, sizleri yoksullaştıran ve dışa bağımlı hale getirenlere yerinde bir cevap verdiniz.
Darbeyi; hukukla, demokrasiyle ve kan dökmeden önleme çabanız darbeye, darbe diyemeyen devletlere ders olmuştur.
Batılı emperyal güçlerin ve batı piyonu bazı Arap devletlerin ezberlerini bozdunuz. Lafı eveleyip, geveleyip hukuktan ve demokrasiden yana değil de, kendi çıkarı için darbeyi destekleyen ülkelere demokrasi manifestosu verdiniz. Artık, İslam ülkelerinde oyunun kurallarını demokrasi dışı yollarla arayacak olanların bin düşünüp bir karar vermesini sağladınız.
Ortadoğu coğrafyasında her daim cirit atan Lawrenslerin ve Hamperlerin korkulu rüyası oldunuz.
Her yıl yayınladıkları insan hakları raporlarıyla ülkelere demokrasi notu veren ülkelere karşı sergilediğiniz vakur duruş,  darbeye suskun kalan tüm ülkelere tokat gibi bir cevap olacak mahiyette bir duruş sergilediniz.
Darbeyi tersine çevirerek elde edeceğiniz başarıyla birlikte, bundan sonra darbeden nemalanarak iktidarı ele geçirme niyetinde olanların yollarını tıkamış olacaksınız.
Bundan sonra iktidarı darbe ile değil sandıkta arayacak nesillerin yetişmesine zemin hazırlayacaksınız.
Gösterdiğiniz duruşla, insan haklarına, demokrasiye, hukuka ve Meşru Cumhurbaşkanınıza sahip çıktınız.
Darbeci SİSİ’yi en kısa sürede,  PİSİ PİSİ mahkemeye çıkartıp hesap sormanız umuduyla.
Bu kutlu Ramazan ayında mücadeleniz muvaffak olsun.
Mısır’ın yanında duran tek ülke olan Türkiye ile ilgili bir anekdot paylaşmak istiyorum. 1958 yılında Cezayir bağımsızlık mücadelesi devam ederken, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yapılan kendi kaderini tayin etme oylamasında Türkiye’nin oyunu çekimser yönde kullanması, Cezayir’de ve Müslüman ülkelerde düş kırıklığı yaratmış ve bu ülkelerle ilişkilerimizin gelişmesi önünde uzun süre engel teşkil etmişti.
Türkiye, 1958’de batılı devletlerinin oyunlarına sessiz kalan bir ülke konumundan, bugün ise darbelere ve haksızlıklara sesini yükselten, zalimin karşısında, mazlumun yanında olan bir merkez ülke konumuna gelmiştir. Mısır’lı Müslüman kardeşlere en büyük desteği sağlayan ve kararlı duruşuyla demokrasi naraları atan devletlere demokrasinin ne olduğunu göstermiştir. Hayırlı Ramazanlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık