Ana Sayfa Gündem Yusuf Büyük, Müsteşar yardımcılığına atandı

Yusuf Büyük, Müsteşar yardımcılığına atandı

Samandıra’nın son Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcılığına atandı. Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı’nda Merdan Tufan'dan boşalan Müsteşar Yardımcılığı makamına getirildi.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2013 Perşembe 13:46
Yusuf Büyük, Müsteşar yardımcılığına atandı
Belediye Başkanı olmadan önce eğitim camiasında öğretmen ve idareci olarak çalışan Yusuf Büyük Belediye başkanlığı döneminde de eğitim camiası ile sıkı irtibat halinde olmuş ve okullardan desteğini hiç esirgememişti.

EĞİTİMCİLERİ MEMNUN  EDEN ATAMA

Yusuf Büyük’ün MEB Müsteşar Yardımcılığına atanması internet ortamında da eğitimciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Eğitim sitelerinde haberi gören bir çok eğitimci yorumlarıyla memnuniyetlerini dile getirdi.

İŞTE O YORUMLARDAN BAZILARI

“sayın bakanımıza ve müsteşarımıza yusuf büyük ile ilgili vermiş oldukları karardan dolayı teşekkürlerimizi arz ediyoruz...”

“sayın büyük meb’in en doğru işlerindendir. hayırlı olsun devamını bekliyoruz..”

“sayın bakanımıza ve müsteşarımıza eğitim kökenli olan ve !! sahayı!! bilen bir beyefendiyi müsteşar yardımcılığına atadıkları için şükranlarımızı sunuyoruz. Bütün bakanlıklarda uzman insanlar varken, bizim ülkemizin geleceğini ilgilendiren bakanlığımızda eğitim kökenlilerin olmayışı eksiklikti. Ekonomist ve iktisatçılarla milli eğitime yön verilemezdi. Güzel bir gelişme, tebrik ediyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.”

“bakan beyi müsteşarı bu isabetli atamadan dolayı tebrik ederiz.yusuf bey’in yeni görevini de başariyla yerine getireceği kanatindeyim tebrikler............”

“büyük ama alçakgönüllü olan her zaman kazanır. hayırlı olsun.”

“nihayet eğitim kökenli bir yönetici atandı. güzel bir atama.”

“nihayet meb, eğitim kökenli eğitimcileri anlayan birini atadı.kaleminize sağlık sn bakanım.”

“tebrikler. on numara bir atama olmuş.”

“yusuf büyük ismini görünce çok hoşuma gitti. zira kendisi eğitimciliği yanında hayranlık duyulası vasıfları, insanı anlaması ile de örnek bir şahsiyet.”

“düzgün karakteri, samimi ve duyarlı kişiliği ile tanınan çok saygın ve tutarlı bir insan. daima işini büyük bir ciddiyet ve özveri ile yapan ve eğitim meselelerini çok iyi bilen bir insan.allah muvaffak etsin.”

YUSUF BÜYÜK   KİMDİR?

Sivas’ta doğan Yusuf Büyük Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra  öğretmenliğe  25 Mart 1985 yılında Zonguldak Işıkveren Ortaokulu’nda başladı.  4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Zonguldak ve İstanbul’da  15 yıla yakın okul müdürlüğü yaptı.

2004-2009 yılları arasında  Samandıra Belediye Başkanı olan BÜYÜK, başkanlık görevinden sonra 2009 yılında Nimet Baş  döneminde Bakan Müşaviri ve Bakan danışmanı olarak MEB'e geçti. Ömer Dinçer  döneminde  Çıraklık Eğitim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı / Bakan Danışmanı olarak görevine devam etti. Nabi Avcı döneminde de bu görevlerine devam ederken Müsteşar Yardımcılığına atandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık