Ana Sayfa Sultanbeyli Yakupabdal Köyü Gençlik Teşkilatı Ziyaretlere Başladı

Yakupabdal Köyü Gençlik Teşkilatı Ziyaretlere Başladı

Geçtiğimiz haftalarda kurulumunu tamamlayan Bayburt Yakupabdal Köyü gençlik teşkilatı, çalışmalarını nezaket ziyaretleri ile devam ettiriyor. İlk olarak Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan ve MHP İlçe yönetimini ziyaret eden gençlik teşkilatı, ziyaretleri esnasında muhataplarına çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 14:36
Yakupabdal Köyü Gençlik Teşkilatı Ziyaretlere Başladı
Ceylan ‘Böyle Oluşumlar Artmalı’

 Yaklaşık 100 gencin bir araya gelerek kurmuş olduğu Yakupabdal Köyü gençlik kolları, kurulduğu günden bu yana aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Sosyal faaliyetlerin yanı sıra, kurum ziyaretlerini de gündemine alan Yakupabdal Gençliği, son olarak İlçe Kaymakamı Mehmet Ceylan ve MHP İlçe yönetimini ziyaret etti. Dernek Başkanı Mustafa Memiş’in de katıldığı ziyaret programında kısa bir konuşma yapan Gençlik Kolları Başkanı ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Özkan Memiş, kabulünden dolayı ilçe kaymakamı Mehmet Ceylan’a teşekkür etti. Gençlik Kollarının kuruluş amacını Kaymakam Ceylan ile paylaşan Memiş: “21.yy.da ülke gençliğinin örf ve âdetinden uzaklaşmasını engellemek olduğunu ve gençleri tekrar örfüne âdetine bağlı birer nefer haline getirmek olduğunu ve bu nedenle kurulduklarını” ifade etti.

Ziyarette okumayan genç kalmasın projesini de Kaymakam Ceylan ile paylaşan Memiş: “Gençlik Kolları olarak kurulduktan sonra ilk işi olarak ‘Okumayan Genç Kalmasın’ projesini başlatmak oldu. Bu projedeki amacımız, ilk ve orta öğrenimini bitirmiş, ancak; bazı nedenlerden dolayı lise öğrenimini tamamlayamayan gençlerimizi açık liseye kayıt ettirmek için ön ayak olduk. Şuanda da iyi sonuçlar almaya başladık” dedi.

Gençlerin birlik ve beraberlik içerisinde olmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan: ‘Umarım bu hareketiniz diğer derneklere de örnek teşkil eder. Böyle oluşumun gençliğe büyük katkı sağlayacağını düşünüyor bende en kısa zamanda derneğinizi ziyaret etmek istiyorum’ dedi.  

  MHP İlçe Teşkilatına Ziyaret

 Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan’ı ziyaret ettikten sonra Sultanbeyli MHP İlçe Teşkilatına giden Yakupabdal Köyü Derneği Gençlik Kolları, İlçe Başkanı Ümit Gürbüz ile görüştü. Dernek ve gençlik kolları’nın çalışmaları hakkında bilgi veren Özkan Memiş, gençliğin ve birlikteliğin önemine vurgu yapan kısa bir konuşma yaptı. Ziyaret sonrası gazetemize de bir açıklama yapan Memiş, gençlik kolları olarak diğer siyasi partilere ve kurumlara önümüzdeki günlerde ziyaretlere devam edeceklerini belirtti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık