Ana Sayfa Ümraniye ÜMRANİYE’DE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

ÜMRANİYE’DE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Ümraniye Belediyesi ve BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası), düzenlenen bir törenle sosyal denge sözleşmesi imzaladı.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2011 Pazartesi 22:12
ÜMRANİYE’DE SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Ümraniye Belediyesi ve BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası), düzenlenen bir törenle sosyal denge sözleşmesi imzaladı. İmza töreninde konuşan Başkan Hasan Can, belediye olarak çalışanların hakları konusunda hassas olduklarını söyledi.

Ümraniye Belediyesi, düzenlenen bir törenle, yetkili sendika BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) ile sosyal denge sözleşmesi imzaladı. Ümraniye Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, Genel Sekreter Levent Uslu, BEM-BİR-SEN 7 Nolu Şube Başkanı Niyazi Karakoç, Ümraniye Belediye Başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ile memurlar katıldı.

İmza töreninde konuşan, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, göre geldikleri günden bu yana sendikayı eylem ve ücret endeksli sendikacılık yapmadıklarını, hizmet odaklı sendikacılık yaptıklarını ifade etti. 12 Eylül Referandumunun olumlu sonuçlarını gördüklerini belirten Turbay, ortaya konulan şartların memurlar açısından son derece olumlu sonuçlar doğurduğunu söyledi. Turbay, Başkan Hasan Can’ın hizmet ve çalışmalarına yetişemediklerini belirterek, takdirlerini sundu.

Daha sonra söz alan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, göreve geldikleri günden bu yana, statü farkı gözetmeksizin tüm personelle uyum içerisinde hizmet yolunda yürüdüklerini söyledi. 12 Eylül referandumundan çıkan sonuçların memur ve diğer çalışanların özlük haklarında önemli sonuçlar getirdiğini ifade eden Başkan Hasan Can, gayretlerinden dolayı memurlara teşekkür etti. Ümraniye’nin geldiği güzel noktada belediye çalışanlarının emeği olduğuna dikkat çeken Başkan Hasan Can, bu vesileyle çalışanlara teşekkür etti. Bütün çalışanların haklarını gözettiklerini ifade eden Başkan, gerek memur personel, gerekse sözleşmeli memur, işçi ve şirket personeline ücret noktasında daima en iyisini yapma gayretinde olduklarının altını çizdi. Başkan Hasan Can, göreve geldiklerinde belediye bütçesinin 32 milyon dolara tekabül ettiğini belirterek, bu rakamın bugün 110 milyon dolara tekabül eder hale geldiğini sözlerine ekledi. Hasan Can son sekiz yılda Türkiye’nin iyileşen ve yükselen ekonomisine paralel olarak sekiz yıl önce en düşük memur maaşının 250 dolar civarına tekabül ediyorken, bugün en düşük memur maaşının 900 doların üzerine takabül ettiğini, yükselen ekonomiden memurların da istifade ettiğini belirtti.

Yapılan sözleşmeye göre memura 500 TL, şef ve şef statüsünde çalışanlara 700 TL, müdür muavinlerine 800 TL, Ramazan Bayramında 700, Kurban Bayramında 700 ve müdürlere 1000 TL, ödeme yapılacak.

Yapılan konuşmaların ardından, Ümraniye Belediyesi ve BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) arasında sosyal denge sözleşmesini ön gören imzalar atıldı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık