Ana Sayfa Gündem Ümraniye Meydanı’nda Sünnet Şöleni Coşkusu

Ümraniye Meydanı’nda Sünnet Şöleni Coşkusu

Ümraniye Belediyesi, sünnet ettirdiği bin 730 çocuk için Ümraniye Meydanı’nda bir Sünnet Şöleni düzenledi. Şölende doyasıya eğlenen çocuklar, gösterileri ilgiyle izlerken, Ümraniye Belediyesi tarafından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 07:30
Ümraniye Meydanı’nda Sünnet Şöleni Coşkusu


Ümraniye Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da sünnet ettirdiği bin 730 çocuk için Ümraniye Meydanı’nda büyük bir Sünnet Şöleni gerçekleştirdi. Birbirinden güzel etkinliklerle dolu şölene büyük ilgi gösteren Ümraniyeliler Ümraniye Meydanı’nı doldurdu. Şölene Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ak Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ümraniye SGK müdürü, Ümraniye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü, Belediye Başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, sünnet ettirilen çocuklar, aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Şölende çizgi film kahramanları maskot ekibi seslendirdiği şarkılarla alanı coşturdu. Çocukların zaman zaman eşlik ettiği gösteriler, birbirinden ilginç maharetlerin sergilendiği oyunlar, tekerlemeler, şarkılar ile devam etti. Çocukların eğlenceli bakışları arasında devam eden gösteriler, hem çocuklardan hem de ailelerinden büyük alkış aldı.

HASAN CAN: “ÇOCUKLARIN SEVİNCİNE ORTAK OLDUK’

Programda bir konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, şunları söyledi: 
Ümraniye Belediyesi olarak bu sene bin 730 çocuğumuzu sünnet ettirdik. Her yıl sünnet ettirdiğimiz çocuklar için şölen düzenliyoruz. Onları tepeden tırnağa giydiriyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz sünnet şölenimizi Ümraniye’mize kazandırdığımız bu güzel Meydan’da gerçekleştiriyoruz. Biz Ümraniye’yi göreve geldiğimiz günden beri güzelliklerle buluşturuyoruz. Bir şehirde ne olması gerekiyorsa biz her şeyi sizlere sunuyoruz. Dolayısıyla biz kırk elli yıldır kendi çabalarıyla büyümeye çalışan bu şehre hizmet ediyoruz. Bu yıl bin 730 çocuğumuzun erkekliğe ilk adımlarını atması vesilesiyle bu güzel etkinliği tertip ettik. Hem erkekliğe ilk adım attıkları bugünlerde sevinçlerini paylaşıyor, hem de ailelerine katkıda bulunmuş oluyoruz.  Bugün sünnet düğünü günüdür, bugün erkekliğe ilk adım atma günüdür.  Yavrularımız aileleri ve yakınlarıyla beraber bugünü coşkuyla kutluyorlar dedi. Başkan Hasan Can ayrıca meydan’da üç ayrı noktada kurulan stantlardan çocuklarımız saatlerini alabilirler diyerek, sünnet olan bazı çocuklara sahnede saat hediye etti.


Programda kısa bir konuşma yapan Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran,  Ümraniye Belediyesinin düzenlemiş olduğu sünnet şöleninde bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirti. Öztürk Oran ayrıca bu güzel organizasyon için Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.  Daha sonra söz alan, İstanbul Milletvekili Ahmet Berat Çonkar, Bu güzel günde bu coşkulu günde herkesi coşkuyla selamlıyorum. Böylesine coşkulu bir günde yavrularımızla anılarımızı canlandırdık, bu güzel etkinlik için Belediye Başkanımız Hasan Can’a teşekkür ediyorum. Sünnet olan çocuklarımıza da bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyorum dedi.

Program konuşmaların ardından Ertuğrul Erkişi öncülüğünde, sahne alan Minik Dualar İlahi Grubu ile devam etti. Seslendirdikleri birbirinden güzel ilahiler ile büyük beğeni toplayan grup, yalnızca çocuklardan değil, ailelerinden de yoğun ilgi gördü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık