Ana Sayfa Çekmeköy Tatil Köyü Değil Yaz Okulu

Tatil Köyü Değil Yaz Okulu

Çekmeköy Belediyesi’nin düzenlediği yaz spor okullarında çocuklar hem spor hem de tatil yapıyor.

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2012 Çarşamba 08:27
Tatil Köyü Değil Yaz Okulu
Çocukların boş zamanlarını iyi değerlendirmeleri ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaları için düzenlenen yaz okulunda 1300 öğrenci yararlanıyor. Temmuz- Ağustos aylarında faaliyet gösteren okulda ilköğretim çağındaki öğrenciler 5 branşta eğitim alıyor.

Okulda Havuz Keyfi

Futbol, basketbol, yüzme, taekwondo ve voleybol seçeneklerinden iki tanesini seçebilen çocukların ilgisini en çok yüzme dersleri çekti. Maddi imkânsızlıklar ya da ailelerinin iş durumları nedeniyle tatile gidemeyen çocuklar, Ömerli Spor Tesislerine kurulan dev havuzlarda yapılan derslerde, hem yüzme öğreniyor hem de suyun ve güneşin keyfini çıkarıyor. Öğrenciler, uzman eğitmenler gözetiminde yapılan derslerden sonra alana kurulan kabinlerde duş alma imkânı buluyor.

Masraf Yok, Ulaşım Derdi Yok

Ömerli Spor Tesisleri’nde açılan okul için kıyafetler, özel çanta içinde belediye tarafından verildi. Mahallelerinden servislerle alınan çocuklar yine aynı servislerle evlerine bırakılıyor. 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ”Yaz spor okullarında çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora yönlendirmek istiyoruz.  Çeşitli nedenlerle tatile gidemeyen çocukların okullar açıldığında arkadaşlarına anlatabilecekleri mutlu anlar yaşaması bizi de çok mutlu ediyor” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık