Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’den Büyükşehir'e aday adayı

Sultanbeyli’den Büyükşehir'e aday adayı

30 Mart Yerel seçimleri öncesi siyasi partilerdeki, hareketlilik devam ediyor. Birçok ilçede Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatlar devam ederken Sultanbeylili İş Adamı Kamuran Cihan Ödül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığına müracaat etti. AK Parti İstanbul İl Teşkilatına gelen Ödül, aday adaylık dosyasını İl Yönetim Kurulu Üyesi Zehra Taşkesenlioğlu’na teslim etti.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2013 Perşembe 12:29
Sultanbeyli’den Büyükşehir'e aday adayı
ÖDÜL “TEMEL AMACIM GENÇLERİN SİYASETE DAHA AKTİF OLARAK KATILMASINI SAĞLAMAK”

Adaylık başvurusu sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Kamuran Cihan Ödül, “Öncelikle aday adaylığımın ülkemize ve güzel ilimiz İstanbul’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Bir gazetecinin Mustafa Sarıgül, bu gün CHP’ye geçti, siz neler söylemek istersiniz şeklindeki sorusuna Ödül, şu şekilde cevap verdi. “Başkan olacak isimler ehliyet sahibi ve liyakat sahibi olması lazım. Belediye gerçekten bir hizmet alanı. Bu anlamda da o ehliyete sahip insanlar bu çalışma alanlarını doldurması lazım. Tabi ki, bizim burada olmamızın temel amacı gençlerin siyasete daha aktif olarak katılmasını sağlamak. Gençleri cesaretlendirip, siyasete girmesini sağlamak.

ÖDÜL: “SARIGÜL’Ü BOTANİK BAHÇEMİZDE SARI GÜL YETİŞTİRMEYE DAVET EDİYORUM”

“Sarıgül konusuna gelecek olursak, Sayın Sarıgül gerçekten bu ehliyete sahip mi değil mi? Partisinden ihraç olma sebebi bunu açıklıyor. Onun liyakatini almak gerçekten halkın gönlüne inmekle alakalı bir durum. Bunu ileriki günlerde göreceğiz ama bizim gençlere yönelik projelerimiz var. Sayın Sarıgül’ün gençliğe yönelik projelerinin olup olmadığını ileriki zamanlarda göreceğiz. Mesela projelerimizden birisini söyleyeyim. İstanbul’da botanik bahçesi düşünüyoruz. Eğer, arzu ederlerse Mustafa Bey de bizim botanik bahçemizde sarı gül yetiştirebilir” ifadelerini kullandı.

SIRRI SÜREYYA ÖNDER’İ SİNEMA SAHNELERİNDE GÖRMEK İSTERİZ

HDP’nin olası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Sırrı Süreyya Önder’in olacağı söyleniyor. Sırrı bey hakkındaki, düşünceleriniz nelerdir şeklindeki, soruya Ödül şu şekilde cevap verdi. “Sırrı beye saygımız var. Kendisi sinemayla ilgilenen biri. Ben de sinemayla aktif olarak ilgileniyorum. Biz onu siyasi meydanlarda değil sinema salonlarında görmek istiyoruz. Bu anlamda da orda daha iyi ürünler vereceğini, halkı daha iyi aydınlatacağını düşünüyoruz. Dolayısıyla herkes kendi işini yapmalı. Sırrı Bey de bir senarist ve sinemacı. Onun da iyi ürünler vereceği yer, dolayısıyla sinema alanıdır. Kendisini oralarda görmek isteriz” şeklinde cevapladı.

KADİR TOPBAŞ BAŞKANIMIZA RAKİP DEĞİLİM, GENÇLİĞE MESAJ VERMEK İSTİYORUM

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Kamuran Cihan Ödül, “Sultanbeyli gerçekten İstanbul’un genç ilçelerinden biri ve gerçekten çok değerli insanlar yetiştiriyor. İstanbul’a giriyorsunuz Sultanbeyli sizi karşılıyor. İstanbul’dan çıkıyorsunuz Sultanbeyli sizi uğurluyor. İstanbul’un giriş veya çıkış kapısı olan güzel bir ilçe. Gerek demografik yapısıyla gerek coğrafi yapısıyla İstanbul’un önemli bir ilçesi. Aktif bir siyaset hayatı var. Gerek Sultanbeyli’nin değerli İlçe Başkanı olsun, gerekse Belediye Başkanımız olsun Sultanbeyli’ye güzel çalışmalar yapıyorlar. Biz de yıllardan beri orda süren gençlik çalışmalarımıza bir temel teşvik etmesinden dolayı burada böyle bir aday adaylığında bulunduk. Tabi ki burada bizim bu başvuruyu yapmamızdaki temel amaç, parti genel merkezimizin belirleyeceği adaya rakip olmak ya da İstanbul’a çok büyük hizmetler yapmış olan Sayın Kadir Topbaş başkanımızla bir rekabet haline girmek değil, onları desteklemek, gençliğin siyasetteki kendi dilini oluşturmasını sağlamaktır. Bu da onun en büyük temennilerinden biridir. Benim burada bu genç yaşta aday olmam, aday adaylığımın partimce kabul edilmesi zaten parti içi demokrasimizin ne kadar sağlıklı işlediğinin bir göstergesidir. Kendilerine ben huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GENÇLER SİYASETTE OLMALI

Konuşmasının sonlarında gençlere seslenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Aday adayı Kamuran Cihan Ödül: “AK Parti ülkeye hizmet etmek isterken bu hizmetlerin önüne geçmek isteyen bazı güçler, gençlerimizi hem ODTÜ’de hem de gezi olaylarında kullanıyor.  Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi, gençler belli odaklar doğrultusunda ön plana çıkartılıyor. Kırıp dökmeye yakıp yıkmaya yönelik çalışmalar oluyor maalesef. Gençlerimizin dikkatini çekmek, yapılanları kırıp dökmekle olmayacağını, bu işin siyasetle yapılabileceğini göstermek ve bunun öncülüğünü yapmak adına aday adayıyım” dedi. Ödül konuşmasının sonlarında bütün gençleri başta AK Parti olmak üzere dünya düşüncelerine hitap eden siyasi partilerde siyaset yapmaya davet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık