Ana Sayfa Gündem Sultanbeyli’de Adil ekonomik düzen konferansı

Sultanbeyli’de Adil ekonomik düzen konferansı

Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kolları, ekonomik ve sosyal işler birimi öncülüğünde 9 Aralık pazar günü ‘Adil Ekonomik Düzen’ konulu bir konferans gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 10:12
Sultanbeyli’de Adil ekonomik düzen konferansı
Konferans Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Koordinasyon Merkezi Konferans Salonu’nda saat 19.30 da başladı. Yaklaşık 2 saat süren konferansa konuşmacı olarak, Milli Gazete yazarlarından Reşat Nuri Erol katıldı. Reşat Nuri Erol, ‘Adil Ekonomik Düzen’in ortaya çıkış sürecini, fikir olarak gelişimini ve günümüzde hangi durumda olduğunu anlattı. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın ‘Adil Ekonomik Düzen’ çalışmalarına çok önem verdiğini belirten Erol; ‘Gençlerin bilhassa bu çalışmalara önem vermesi gerektiğini, adil düzenin sahipsiz bırakılmaması gerektiğini’ söyledi. Komünizmin çöktüğünü, kapitalizmin ise ayakta duruyor olmasının Müslümanların eseri olduğunu belirten Erol; “Biz Müslümanlar ne zaman ‘Adil Düzen’e sahip çıkar ve onu uygulamaya başlarsak, işte o zaman bütün dünyaya farklı bir sistem, doğru bir sistem getirmiş oluruz.” dedi.

Programa çok sayıda ilçe gençlik kolu mensubu katıldı. Program sonrası da Reşat Nuri Erol gençlerle sohbet ederek, programın gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık