Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli Gençleri Afrika’ya Cansuyu Oldu

Sultanbeyli Gençleri Afrika’ya Cansuyu Oldu

Saadet Partisi Sultanbeyli gençlik kolları, şu anda Fransa’nın zulmü ve katliamı altında bulunan Afrika Ülkesi Mali’de susuzluğa ufak da olsa bir katkıda bulundu. 2011 yılında olduğu gibi geçtiğimiz yıl Ramazan Ayı’nda da topladıkları yardımları Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği aracılığıyla, Mali’ye ulaştıran gençler, burada bir su kuyusu hayratı açtırdı.

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2013 Salı 04:54
Sultanbeyli Gençleri Afrika’ya Cansuyu Oldu
Dünyanın en kurak ve yoksul kıtası Afrika’da yaşanan sorunların en başında susuzluk geliyor. Su bulabilmek için kilometrelerce yol kat eden insanların birçoğu taşınan suyun çamur ve çeşitli mikrop içermesi sonucu salgın hastalıktan hayatını kaybediyor. Bu sıkıntının ortadan kalkması için Afrika genelinde su kuyusu projesi başlatan Cansuyu Derneği, hayırsever insanlara Afrika’ya su kuyusu açmak için ön ayak oluyor. Bu bağlamda harekete geçen Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kolları, geçtiğimiz sene gençler arasında bir kampanya başlatmış ve Afrika’da bir su kuyusu açmaya karar vermişti.  Geleneksel olarak Afrika’da her yıl su kuyusu açtırmaya karar veren gençler, Toplanan yardımlarla yeni yıla girmeden Afrika Mali’de ‘Sultanbeyli Saadet Partisi Gençlik Kolları Hayratı’ adı verilen bir çeşme yaptırdı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Fetullah Bülbül: ”Biz Saadet Partisi Sultanbeyli gençliği olarak, zalimlerle mücadele ederken, mazlumlarla da bir arada olmaya devam edeceğiz. Gerek ülkemizde gerekse dünyanın herhangi bir bölgesinde yardıma ihtiyacı olanlara elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken başta inancımızdan sonra ise yardımsever insanlarımızdan destek alıyoruz. Afrika için suyun ne demek olduğunu en iyi orada yaşayanlar bilir. Bizler onlar için yaptığımız bu küçük iyilikle çok mutlu olduk. Kampanyamıza destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Başta tüm genç kardeşlerimizi ve halkımızı Geleneksel olarak her yıl yapacağımız bu yardımlara, destek vermeye davet ediyorum.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık