Ana Sayfa Sultanbeyli SULTANBEYLİ CHP’DE TOPLU İSTİFA!

SULTANBEYLİ CHP’DE TOPLU İSTİFA!

Yerel seçimlerin öne alınmasının tartışıldığı şu günlerde Sultanbeyli CHP’de toplu istifa şoku yaşandı. 17 kişilik ilçe yönetiminden 12 yöneticinin istifa dilekçelerini İstanbul İl Başkanlığına sundukları öğrenildi. 12 yöneticinin istifası sonrası CHP Sultanbeyli İlçe Başkanı Muharrem Konuk’un ilçe başkanlığının durumu ise netlik kazanmadı.

Giriş Tarihi: 16 Ekim 2012 Salı 12:04
SULTANBEYLİ CHP’DE TOPLU İSTİFA!
12 İLÇE YÖNETİCİSİ İSTİFA ETTİ!

Sultanbeyli CHP ilçe yönetiminde yaşanan toplu istifa haberi ilçe siyasetine bomba gibi düştü. Parti içerisindeki iç uyuşmazlıklar ve yaşanan çeşitli sıkıntılardan dolayı 12 ilçe yönetim kurulu üyesi, ilçe yönetiminden istifa etti. İstifa dilekçelerini toplu olarak İstanbul İl Başkanlığına sunan ilçe yöneticileri, mevcut ilçe başkanı ile çalışmayacaklarını resmileştirmiş oldular. Olayı değişik kanallardan doğrulatan gazetemiz HABER TAKİP, Sultanbeyli CHP’de toplu istifanın dün yaşandığını öğrendi. İstifa dilekçelerini ilçe başkanlığı yerine İstanbul İl Yönetimine sunan 12 kişi, mevcut başkan ile yollarına devam edemeyeceklerini ve parti içerisinde yaşanan çeşitli nedenlerden dolayı istifa ettiklerini bildirdiler. İstanbul il yönetimine giden istifa dilekçelerini ilk etapta il başkanının kabul etmediği, ancak, ilçe yöneticilerinin kararlı tutumları sonrası istifa dilekçelerini işleme koyduğu öğrenildi.

KANTEKİN: “İSTİFA ETMEK İSTEYEN 5 KİŞİ”

Konuyla ilgili telefonla görüşlerini aldığımız CHP Sultanbeyli Tanıtım ve Medya sorumlusu Murat Kantekin: “İlçede kısa süreli bir istifa sürecinin yaşandığını, ancak, istifa etmek isteyen 5 ilçe yöneticisinin istifaları, İl yönetimi tarafından kabul görmediği dolayısıyla henüz gerçekleşmiş resmi bir istifanın olmadığını” ifade etti.

PARTİLİLER İSTİFA VAR, YENİ SÜREÇ BAŞLADI

Konuyla ilgili birçok partiliden bilgi alan HABER TAKİP, ilçede 12 kişinin istifa ettiğini, İl yönetiminin ilk başta istifaları kabul etmediği ancak, istifa tek taraflı olduğu için dilekçeleri mecburen kabul etmek zorunda kaldığını öğrendi. Gazetemize konuşan ancak isim vermeyen partililer, 12 kişinin istifası sonrası ilçe başkanın başkanlığı düştüğünü ve önümüzdeki günlerde yeni bir sürecin başlayacağının altını çizdiler.İki gün önce Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, Sultanbeyli CHP ilçe yönetimini ziyaret etmiş ve parti çalışmaları hakkında bilgi almıştı. O günkü toplantıda zaman zaman parti yöneticileri arasında kısa süreli tartışmalar yaşanmıştı. Partinin iki numaralı ismi olan Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in ziyareti sonrası böyle bir istifanın yaşanması ise kafaları iyice karıştırdı.

HABER TAKİP GAZETESİ/SULTANBEYLİ
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık