Ana Sayfa Gündem SUGEM’de Yaz Okulu heyecanı başladı

SUGEM’de Yaz Okulu heyecanı başladı

Başarılı bir eğitim öğretim yılını geride bırakan Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi (SUGEM), yaz tatilinde de öğrencilere hizmet etmeyi sürdürüyor.

Giriş Tarihi: 25 Haziran 2013 Salı 06:00
SUGEM’de Yaz Okulu heyecanı başladı
400 öğrenciyle 2012-2013 eğitim öğretim yılında Sultanbeylili gençlere derslerinde yardımcı olan SUGEM şimdi de açtığı yaz okuluyla öğrencilerin gelişimine katkıda bulunuyor. Çok sayıda öğrencinin yararlanacağı yaz okulunda eğitimler başladı.

SUGEM’de Öğrenciler Sınavlara Hazırlandı

Son yıllarda eğitim yatırımlarının hızla arttığı Sultanbeyli’de bu kapsamda yeni adımlar atılmaya devam ediyor. Bu eğitim yatırımlarından biri olan SUGEM’de geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri eğitim gördü. Başarılı bir eğitim yılını geride bırakan öğrenciler şimdi de yaz okulunda tatilin tadını çıkartıyor.

Yaz Okulunda Bulunan Kurslar

Değerler eğitimi ve sosyal aktiviteler olarak iki ana başlık altında toplanan yaz okulu eğitimlerinde siyer derslerinden zararlı alışkanlıklardan uzak durma eğitimine, ilmihal derslerinden doğruluk ve dürüstlük alışkanlığı kazandırma eğitimlerine kadar birçok konuda dersler veriliyor. Bunun yanısıra öğrencilerin piknik, turnuva ve gezilerle yaz okulunu en verimli şekilde değerlendirmesi hedefleniyor. Ayrıca bunların yanında ilerleyen günlerde İstanbulensis Gençlik Merkezi ve SUGEM’de gitar, bağlama, saz ve resim dersleri planlanıyor.

SUGEM’de eğitim gören yedinci sınıf öğrencisi Abdurrahim Çolak, yaz okulunun güzel bir uygulama olduğunu ifade etti. Çolak, “Yaz okulundan memnunum. Etkinliklere katılacağız. Buraya bir yılın yorgunluğunu atmak için geldim. Eğlenerek öğrenmeye SUGEM’de devam ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık