Ana Sayfa Gündem Sevinç: Başkanımızın arkasındayız

Sevinç: Başkanımızın arkasındayız

AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç ve ilçe yönetim kurulu üyeleri 13 Ekim Pazar günü Sultanbeyli’de yayın yapan yerel gazete temsilcileri ile kahvaltı programında bir araya geldi. Gündeme dair soruları cevaplayan İlçe Başkanı Ali Sevinç, mevcut belediye başkanı Hüseyin Keskin’e adaylık konusunda tam destek verdiklerini açıkladı.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2013 Pazartesi 09:58
Sevinç: Başkanımızın arkasındayız
ÇALIŞMALARI ANLATTI

Konuşmasına Sultanbeyli’de yapılan çalışmaları anlatarak başlayan İlçe Başkanı Ali Sevinç, gölet projesi, TEM giriş ve çıkışına ağırlıklı olarak vurgu yaptı. Daha çok İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sultanbeyli Belediyesinin yaptığı hizmetleri anlatan başkan Sevinç, ilçe teşkilatı olarak bu iki belediyeye tam destek verdiklerini anlattı.  Teşkilat olarak da ev sohbetleri ve çeşitli etkinlikler yaptıklarını sözlerine ekledi.

SEVİNÇ: ‘SES KAYITLARINI KİM YAPMIŞSA ONU LANETLİYORUM

Konuşmasından sonra gazetecilerin sorularını alan İlçe Başkanı Ali Sevinç, sorulara tek tek cevap verdi. Gazeteci Recep Karakoç, son zamanlarda internete yüklenen Varan-1 isimli ses kaydını gündeme getirdi ve herkes internet sitesine kaydı kim koydu diye araştırıyor ama ben asıl olarak beş kişinin olduğu bir ortamda ses kaydını yapan kim diye merak ediyorum? İçinizde ses kaydı yapan kişiler mi var? sorusunu yöneltti.

Karakoç’un sorduğu soruya Ali Sevinç, şu şekilde cevap verdi. “Bu ses kaydı Gençlik Kolları Kongresi öncesi yaşanan bir durum. Huzurlarınızda söylüyorum bu ses kaydını kim yapmışsa onu lanetliyorum. Bu tür şeyler şahsiyetli insanlara yakışmayan durumlar. Yapılan hareket ahlaksızca bir durum. Bunu her kim yapmışsa Allah’ından bulsun” şeklinde cevap verdi.

İLDEN VEYA GENEL MERKEZDEN BANA DÖNÜŞ OLMADI

Karakoç, bir diğer soru olarak da aday adaylarının müracaat tarihlerinin bayramdan sonraya bırakılması nedeniyle il ve genel merkeze gerek sosyal medya üzerinden gerekse faks yoluyla şikâyet edildiğiniz söyleniyor? Size bu konuyla ilgili dönüş oldu mu? şeklinde bir soru yöneltti.

Aday adaylarının neden müracaatını almadığını anlatarak konuşmasına başlayan Ali Sevinç, “AK Parti Genel Merkezimizin açıklamış olduğu bir tarih var. Bu tarihte herkes istediği zaman teşkilatlara gidip adaylık müracaatlarını yapabilirler. Hiçbir ilçe başkanının genel merkeze rağmen ben müracaat almıyorum deme şansı ve lüksü yoktur. Aday adaylığı müracaatında bulunmak isteyen arkadaşlarımız bizleri arıyor bizler kendilerini buraya davet edip ortak bir takvim belirlemek istiyoruz. Geçen sizlerin şahit olduğu bir olayda kasıt yok. Biz arkadaşımızı ortak bir gün belirlemek için buraya davet ettik o arkadaşımızda kurmaylarıyla buraya gelmişti. Ve kendisine bayramın hemen sonrası olan 22 Ekim 2013 tarihi akşam 18.00’e randevu verdik. Gelip o gün müracaatını yapacak. Hem o gün müracaat etmek istemiş olsa dahi alamazdık çünkü aday adaylarının getirecekleri evrakları alacak, işleme koyacak komisyon üyelerimiz burada yoktu. Şimdi geldiler görevlerinin başındalar. Şu anda müracaat gelse alabilecek hazırlıklarımız tamam dedi. Sevinç, şikâyetler konusunda da kendisine her hangi bir dönüşün olmadığını sözlerine ekledi.

TEŞKİLAT OLARAK HÜSEYİN BEYİN ARKASINDAYIZ

Bir gazeteci, şu anki mevcut duruşunuz ve söylemlerinizle Hüseyin Keskin bey’e tam destek verdiğinizi görüyoruz ve gözlemliyoruz. Bu biraz tarafsızlık ilkesine aykırı değil mi? diye sordu. Sorulan soruya İlçe Başkanı Ali Sevinç, şu şekilde cevap verdi. “Uzun yıllardır siyaset içerisindeyim. İki dönemdir İlçe Başkanlığı görevini yürütüyorum. Geçtiğimiz seçimlerde Alaattin bey başkanımız olarak adaylık müracaatı yaptığında ben ve teşkilatım başkan olduğu için Alaattin Ersoy beyin yanında olduk ve olmak zorundaydık. Bugün de mevcut başkanımız Hüseyin Keskin ve bugün yine aynı tavrımızı sergiliyoruz. Yarın olsun yarın da aynısını yaparız. Bunu Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan bizden istiyor. Teşkilat ve belediye başkanı uyum içerisinde olacak diyor. Biz de bu uyumu gösteriyoruz. Belediye Başkanımızın çalışkan ve dürüst olduğunu bildiğim için Hüseyin beyi teşkilat olarak destekliyoruz. Ve seçimin ilçemiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık