Ana Sayfa Gündem Öğüt: Savcılar gerektiğinde

Öğüt: Savcılar gerektiğinde

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada kamuoyunun gündemindeki bazı davalara değindi; "Savcılar kimsesizlerin kimsesi olmalıdır" dedi.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2013 Perşembe 06:51
Öğüt: Savcılar gerektiğinde
İstanbul Fatih'te, Haziran ayında 11 polisten yol ortasında dayak yiyen Ahmet Koca hakkında açılan dava sürerken, dayak atan polislerle ilgili soruşturmanın 7 aydır tamamlanmadığını hatırlatan Öğüt, dosyayı tamamlamaya niyetlenen ilgili tüm savcıların görevlerinden alınmasını eleştirdi.

İlgili dosyanın 4'üncü savcıya devredileceğini ve sürecin daha ne kadar uzatılacağının belirsiz olduğuna işaret eden CHP'li Öğüt, "Aynı şekilde, yirmi yıl önce gözaltındayken kaybedilen 3 kişinin dosyası da hazırlanamadığı için zaman aşımı tehlikesiyle karşı karşıyadır" diye konuştu.

“Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir " diyen Öğüt, sıfatının önünde "Cumhuriyet" kelimesi olan tek meslek grubunun savcılık olduğunu, dolayısıyla savcıların gerektiğinde Başbakandan, bakandan, polisten, validen hesap sorabilmesi gereken cumhuriyet memurları olduğuna dikkat çekti. Öğüt,  "Bugün ise ortadaki tablo içler acısıdır” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık