Ana Sayfa Sultanbeyli NİHAYET HALKIN İÇİNDE GÖRÜLDÜ!

NİHAYET HALKIN İÇİNDE GÖRÜLDÜ!

2B ve Kentsel Dönüşüm yasalarının çıkmasından sonra halka bilgi vermekten ziyade susmayı tercih eden ve geçtiğimiz hafta HABER TAKİP Gazetesi tarafından WANTED manşetiyle nerede olduğu sorgulanan AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç nihayet ortaya çıktı. 2B ile sıkıntı yaşamayan Adil Mahallesinde halkla buluşan Ali Sevinç, vatandaşa 2B ve Afet Yasaları ile bilgi vermek yerine, daha çok belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2012 Çarşamba 20:06
NİHAYET HALKIN İÇİNDE GÖRÜLDÜ!
PROGRAMI ADİL MAHALLE MUHTARI TERTİPLEDİ

Adil Mahalle Muhtarı Bekir Akay, mahalle halkının Hisseli tapular ve 2B konusunda son gelişmeleri dinlemek ve vatandaşın net bilgileri öğrenmesi için mahallede bulunan toplantı salonunun kapılarını AK Parti Sultanbeyli ilçe yönetimine açtı. Mahalle halkının yoğun bir katılım gösterdiği programa konuşmacı olarak AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç ve Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan katıldı. Programın açılış konuşmasını Adil Mahallesi Muhatarı Bekir Akay yaptı. Son günlerde Sultanbeyli’nin gündemini meşgul eden 2B ve Hisseli Tapu meselesini yetkililerden dinlemek için programı tertip ettiklerini dile getirerek, vatandaşların aklına takılan soruları yetkililere rahatlıkla sorabileceklerini ifade ederek konuşmasını sonlandırdı.

 

BELEDİYENİN YAPTIĞI ÇALIŞMALARI ANLATTI DURDU

Gerek yerel basının gerekse kamuoyunun baskıları sonucu suskunluğunu bozan AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, nihayet vatandaşla buluşmaya başladı. 2B sorununun yok denecek kadar az olduğu Adil Mahallesinde vatandaşla bir araya gelen Sevinç, 2B ve Afet Yasaları ile bilgi vermek yerine daha çok belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı. AK Parti’nin 10 yıldır Sultanbeyli’ye önemli hizmetler getirdiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Sevinç, “ Türkiye genelinde AK Parti iktidara geldikten sonra vatandaşlarımız hizmet almaya başladı. Hizmetleri alan ilçelerden biride Sultanbeyli. Bizim iktidarımız dönemimizde Sultanbeyli’nin kanayan yarası olan TEM giriş-çıkış meselesi çözüldü. Büyükşehir Belediyemiz hayal gibi görünen gölet projesinin temelini attı ve çalışma başladı. Mimar Sinan Mahallesinde 400 yataklı hastanenin ihalesi yapıldı ve çalışmalara başlandı. Askerlik Şubesinin bitmesine az kaldı.

Ama bazı çevreler halen Sultanbeyli’nin yıkılacağı yönünde söylemlerde bulunuyor. Şimdi sizlere soruyorum. Yıkılacak bir ilçede bu hizmetler yapılır mı? Tabiî ki, yapılmaz” dedi. Mülkiyet meselesi konusunda ortaya somut ve net bilgiler ortaya koyamayan Ali Sevinç, her zamanki gibi kaçamak cevaplar vererek bu sorunlar ‘iyi olacak’, ‘çalışmalarımız devam ediyor’, ‘kısa zamanda güzel şeylerin olacağını’ göreceğiz gibi sözlerle 2B ve Afet yasasını açıklamaya çalıştı. Ali Sevinç’ten sonra Sultanbeyli Belediye Başkanı Abdullah Uçan söz aldı ve Ali Sevinç gibi belediyenin yaptığı çalışmaları anlattı. Konuşmalardan sonra vatandaşlar, ağırlıklı olarak 2B’deki metre kare fiyatlarının yüksek olduğu ve bu fiyatların düşüp düşmeyeceğini sordu. Her iki yetkili de buna benzer sorulara tatmin edici cevap veremedi. Toplantının sonlarına doğru Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de programa katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık