Ana Sayfa Gündem Malatya’lılar İstanbul’da dostluk toplantısında buluştu

Malatya’lılar İstanbul’da dostluk toplantısında buluştu

Malatya Gönül Birliği Derneği’nin ilkini İstanbul Anadolu yakansında gerçekleştiği Dostluk Toplantısı’nın ikincisi Bağcılar Belediyesi Beş konaklar Malatya kayısı bahçesinde yaptı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 06:29
Malatya’lılar İstanbul’da dostluk toplantısında buluştu
Program, Malatya Gönül Birliği Dernek Başkanı Ali Seydi Turan’ın açılış konuşması ile başladı. Turan öncelikle ev sahipliği yapan Bağcılar Belediye Başkanına teşekkür etti. Daha sonra Malatyalı hemşerilerine seslenerek, bu zamanın birlik beraberlik, kardeşlik zamanıdır dedi. Malatyalılar hiçbir zaman bir birlerini eleştirmemesi gerekir. Bizler Malatyalı sivil toplum örgütleri olarak bürokratlarımıza, siyasetçilerimize ve iş adamlarımıza sahip çıkmamız gerekir. Hepimiz birimiz birimiz hepimiz için çalışırsak bu ülke kalkınır. Ülkemiz kalkınırsa memleketimiz Malatya da kalkınır. Malatyalılar artık boş işlerle zamanını harcamamaları gerekir. İş adamlarımız dünyaya açılması gerekir. Bürokratlarımız daha yukarılara çıkması gerekir. Siyasetçilerimiz aktif siyaset yaparak kendilerini kanıtlaması gerekir. Siyasetçilerimize destek vermemiz gerekir, hep vekilleri, başkanları, eleştirerek onları yıpratma politikaları yapmamız gerekir. Herkes kendi işini yapması gerekir, kimse kimsenin sınırlarına müdahalede bulunmamalıdır. Birimize bir görev verildiyse o görevi en iyi bir şekilde hizmete dönüştürmemiz gerekir.

Malatyalılar iki Cumhurbaşkanı ve Başbakan çıkartan bir ilimiz. Bu ilimizde daha nice nice siyaset ve devlet adamları çıkartacağız. Su an İstanbul’da dünyaya mal satan büyük firmalar Malatyalı, Sabri Özel’den tutun Vahap küçük, Ahmet Çalık, Cebrail Sülük İstanbul’da marka olan bir iş adamlarımız hangi büyük mağazalara gidersen karşınıza bunların markaları çıkar, bunun için iş adamlarımızı iyi tanımalıyız. Bunların başarıları için dua etmeliyiz. Malatyalılar hep plakalarının dört dörtlüğüyle övünürler, işte bundan sonrada dürüst ticaret, dürüst siyaseti ile Malatyalılar örnek olması gerekir. Ticaretteki büyümemizi siyasette de büyümeye çevirmemiz gerekir. Bunun için önce birbirimiz ile barışık bir şekilde el ele, gönül gönüle, olmamız gerekir.

Malatya’da İstanbul’a gönül köprüsü kurmamız gerekir. Doğduğumuz ve büyüdüğümüz memleketimizi hiçbir zaman unutmamalıyız. Ahde vefa sergilememiz gerekir. Fakir fukarayı düşünmemiz gerekir. İşte sizlere örnek bir iş adamımızı takdim etmek istiyorum. Sayın iş adamımız Sabri Özel bey geçenlerde gittiğimizde bizlere şu kolileri alın Malatya’mıza götürün fakir fukaraya dağıtın dedi. İşte böyle memleketini seven insanlarımız olduğu müddetçe inşallah bu ülke daha yukarılara sıçrama yapacaktır. Ben tüm siyasetçilerimize, iş adamlarıma ve bürokratlarıma birlik beraberlik mesajı vermek istiyorum. Malatyalılarımızın birlik beraberlik ve kardeşlik ilkeleri etrafında bir bütün olarak birleşmelerini istiyorum. Bu toplantımız Malatyalıların bir biriyle daha güzel günlerin yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Malatya gönül Birliği Derneğimizin Dostluk yemeğine katılımlarınızdan dolayı başta Belediye Başkanımıza, hemşerimiz Ak Parti ilçe Başkanımız İsmet Öztürk beye, İstanbul’da bulunan Malatya Derneklerine ve katılımcılara teşekkür edererim dedi.

Daha sonra Bağcılar Ak Parti ilçe Başkanı Hemşerimiz İsmet Öztürk Dernek Başkanı Ali Seydi Turan beye konuşmalarından dolayı teşekkür etti. Öztürk, “İşte Malatyalılar böyle akıllı insanlardır. Derneğin ismiyle müsemma olan Malatya Gönül Birliği Derneği Başkanımız güzel temennilerde bulundu ben bu konuşmaların altını imzalıyorum ve aynen katılıyorum. Gönül insanı olmamız gerekir, gönülleri yapmamız gerekir. Bizler Gönül yıkmaya değil gönül yapmaya geldik dedi. Ayrıca Malatyalıların başarılarından bahsetti. Bende sizin içinizde gelen bir hemşeriniz olarak sizlere hizmet etmek için buradayım. İstanbul’un en büyük ilçesinde Bağcılar halkımıza hizmet vermekteyiz. Bağcıları ve halkımızı sevmekteyiz onların dertleriyle hem hal olmak istiyoruz dedi. Daha sonra Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı Bey söz aldı. Sayın Malatyalı hemşerilerim kendi evinize, mekanınıza hoş geldiniz dedi. Bu beş konaklar Malatya kaysı bahçesini bizler siz Malatyalı hemşerilerimiz olarak yaptık ve sizlerin hizmetine sunduk. Ben burada bu genç gönül birliği başkanıma teşekkür ediyorum. Ayrıca Malatyalı olan benim bölgemde olan bir sürü iş adamlarınız var. Bunlar hep büyük şirketlerdir. Biz bunlarla sürekli irtibat halindeyiz. Malatyalılar işini, aşını, eşini seven kişilerdir. Ben Malatyalılarda çok şey öğrendim. Malatyalılar hep kendi işinde başarılar yakalamaktadırlar. Çalışkan insanların şehridir Malatya, onun için Büyük şehir olmuştur. Ben sizleri kutluyorum. Sizleri misafir etmekte memnun oluyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz der saygılar sunarım, dedi.

Daha sonra Malatya sivil toplum örgütlerine söz hakkı verildi. Toplantı yaklaşık beş saat sürdü.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık