Ana Sayfa Sultanbeyli MAĞDUR ANNEYE HALK DESTEĞİ

MAĞDUR ANNEYE HALK DESTEĞİ

Sultanbeyli'de, icralık evlerini boşaltmamak için kendilerini 24 gündür eve kilitleyen Kavaklıoğlu ailesi, anneler gününü gözyaşları içerisinde kutladı. Sultanbeyli Halk Platformu üyesi yaklaşık 200 kişi anneler günü dolaysıyla anne Hanım Kavaklıoğlu’na çiçek hediye etti.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2013 Perşembe 10:34
MAĞDUR ANNEYE HALK DESTEĞİ
DEMİR PARMAKLILAR ARDINDA ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Abdurrahmangazi Mahallesi, Kosava Sokak, 7 numarada oturan Tuncay K. ve ailesi, 8 yıl önce başlayan icra davasının kendi aleyhlerinde sonuçlanması nedeniyle 24 gün önce kendilerini eve kilitledi.24 gündür evde hapis hayatı yaşayan aile, anneler gününü de demir parmaklıklar ardında kutladı. Dışarı çıkamadıkları için annelerine hediye alamayan Kavaklıoğlu ailesinin dört çocuğunun acısına Sultanbeyli Halk Platformu üyesi yaklaşık 200 kişi ortak oldu. Aldıkları çiçekleri demir parmaklıklar ardında ağlayan anne Hanım Kavaklıoğlu’na verdiler.

BULUT: ‘BİR ANNEYE VE DÖRT ÇOCUĞA DESTEK VERMEK İÇİN BURADAYIZ’

Sabah saatlerinde evin bahçesine gelen yaklaşık 200 kişi, aileye desteklerini illetti ve bahçede bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Sultanbeyli’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ve üyeleri de destek verdi.  Sultanbeyli Halk Platformu adına basın açıklamasını Sultanbeyli Halk Platformu Başkanı Ali Bulut yaptı. İlk olarak anneler gününe vurgu yapan Bulut: ‘Bugün anneler günü. Öncelikle bizleri dünyaya getiren ve yetiştiren annelerimizin anneler gününü kutluyoruz. Bugün, anneler gününü doyasıya kutlayamayan bir anneye ve anneler gününde annelerine hediye alamayan dört yavrumuza destek olmak ve adalet arayışlarına katkı sunmak için burada toplanmış bulunuyoruz’ dedi. 

ADALETİN TECELLİ ETMESİNİ İSTİYORUZ

Konuşmasını şu sözlerle sürdüren Bulut: ‘bu aile üç haftadır tüm Türkiye’nin gündeminde. Kavaklıoğlu ailesi; anne ve dört çocuk kendilerini evlerine hapsetmişler. Evlerine benzin döküp, tüp gazları açıp, evleriyle beraber kendilerini de yakmaya ve patlatmaya kalkışıyorlar. Neden? Bu ailenin derdi ne? Neden kendilerini evleriyle birlikte yakmaya kalkışıyorlar? İnsan neden ölümü göze alır? Sadece bir evi kaybetmemek için bu risk göze alınır mı? Biz aileyi dinleyince, gösterdikleri tepkinin; evlerini kaybetmeye olmadığını gördük. Ailenin tepkisi; adalete seslerini duyuramamaya, şikâyetlerinin karşılık bulmamasına, adaletin aksaklıklarına olduğunu gördük. Toplumları ayakta tutan adaletin tecellisidir. Biz de adaletin tecellisini görmek istiyoruz’ ifadelerini kullandı.

TÜM ANNELER GİBİ BU ANNENİNDE YÜZÜ GÜLSÜN

Konuşmasının sonlarında şu sözleri dile getiren Bulut: ‘tüm ilgili ve yetkililere bu ailenin tüm iddialarını derinlemesine ve ayrıntılı incelemeleri çağrısında bulunuyoruz. Saygıdeğer yöneticilerimiz, Allah’tan sonra tek güvencemiz adalet teşkilatının mensupları! Tüm iddiaları yeniden ve iyice araştırın. Tüm hakikatleri ortaya koyun. Haklıyı, haksızı belli edin. Toplumun adalete güvenini tazeleyin. Anneler gününde tüm anneler gibi, bu anne de mutlu olsun. Tüm annelerin çocukları gibi, bu annenin çocuklarının da yüzü gülsün. En önemli kişinin, en zengin kişinin, en rütbeli kişinin davası gibi inceleyin. Toplumun vicdanını rahatlatın’ dedi. Basın açıklamasının sonunda anne Hanım Kavaklıoğlu’na anneler günü dolaysıyla çiçek hediye edildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberin tüm hakları GERÇEK VİZYON GAZETESİ’ne aittir. Kaynak gösterilmeden ve kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık