Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin, tecrübelerini İHL’li öğrencilerle paylaştı

Keskin, tecrübelerini İHL’li öğrencilerle paylaştı

Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencilerin meslekler konusunda bilgi sahibi olmaları ve doğru meslek seçimi yapabilmeleri için eğitici programlar düzenliyor. Farklı konukların çağrılacağı programın ilk konuğu Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin oldu.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2013 Pazar 05:56
Keskin, tecrübelerini İHL’li öğrencilerle paylaştı
Eğitimde kaliteyi her şeyin üzerinde tutan ve bu anlamda düzenlediği etkinliklerle gençleri önemli isimlerle buluşturan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, bu defa kendisi sahnedeydi. Gediktaş Anadolu İmam Hatip Lisesinin düzenlediği tecrübe paylaşımı söyleşilerinin ilk konuğu Başkan Keskin’di.

Programı düzenleyen okul yetkililerine teşekkür eden Keskin, söyleşide kısaca hayatını ve öğrenme serüvenini aktardı. Nerede doğup büyüdüğünü ve hangi okullarda eğitim gördüğünü öğrencilerle paylaşan Keskin, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Okul hayatı hakkında detaylı bilgiler veren Keskin,  okul yıllarına dair unutamadığı kesitleri dinleyicilere sundu. Öğrencilerle böyle bir organizasyonda buluştuğu için mutlu olduğunu ifade eden Keskin, “Tecrübelerimizi sizlere aktarmayı görev sayıyoruz. Buraya gelirken öğrencilik yıllarıma döndüm” dedi. Öğrencilere en çok yapmaları gereken şeyin kitap okumak olduğunu vurgulayan Keskin, “Bu konuşmamdan sonra bir kişinin bile kitap okumaya başlaması beni bahtiyar eder. Sizlerin okuması için elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda okullarda etkinlikler düzenliyoruz” dedi.

Başkandan Öğütler
Başarılı olabilmenin yolunun niyet etmekten geçtiğinin altını çizen Keskin, “Bunu başarabilirsek ne mutlu bize” dedi. Özellikle gençleri gerçek hayattan koparan bir faktör olan televizyon programlarına atıfta bulunan Keskin, öğrencilere birçok öğütte bulundu. “Kendinize soru sorun. Anlamlı ve doğru sorular sizi her zaman başarıya götürür.” diyen Keskin, zamanın etkin kullanılması gerektiğinin de altını çizdi. Allah’ın herkese bir günde 24 saat verdiğini ifade eden Başkan, öğrencilere “Kendinize hedefler koyun” dedi.

Keskin, “Son dönemde artan şiddet olaylarının en büyük sebebi insanlarımızın yaşamış olduğu psikolojik sorunlar ve manevi boşluklardan kaynaklanıyor. Bunun önüne geçmeliyiz” dedi. Umudunu Türkiye’ye bağlayan çok sayıda ülkenin olduğunu ifade eden Keskin, “Hayatınızda vereceğiniz kararlar önemli. Bunları da düşünün. Etrafınıza kayıtsız kalmayın” dedi. Sonrasında ise Başkan Keskin, öğrenciler ve okul yönetimiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık