Ana Sayfa Gündem İLKSAN Genel Kurulunda Gerginlik

İLKSAN Genel Kurulunda Gerginlik

İLKSAN’ın 6.dönem 3. Olağan Genel Kurulu Alanya Ananas Otelde yapılıyor. 250 öğretmenin her ay maaşlarından zorunlu olarak kesilen 30 TL’lerle oluşan birikimlerin değerlendirilememesi ve peşkeş iddiaları üzerine İLKSAN’ın genel kurulunda gerginlik yaşandı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2011 Çarşamba 20:51
İLKSAN Genel Kurulunda Gerginlik
Milli Eğitim Bakanlığı yöneticileri, sendikaların başkanları, İLKSAN delegelerin ve Eğitim Bir Sen’in TOKİ Yenikent Konutlarında İLKSAN’I 5 milyon TL zarara uğratan MHP Kars milletvekili adayı Harun Yenice ile MHP Balıkesir milletvekili adayı Kemal GİRGİN’İN katıldığı genel kurulda gergin anlar yaşandı. Genel kurulda; Eğitim Bir Sen Genel Basın Yayın Sekreteri Ali Yalçın’ın konuşmasında; İLKSAN’ın iyi yönetilmediği, gelirlerinin %98,2’sinin faiz ve üye aidatları olduğunu, gayrı menkullerin  zarar ettiğini, ortada bir yönetim başarının olmadığı, gelinen nokta itibarı ile İLKSAN’ın gayrı menkul ve değerler toplamının en iyimser rakamla 400 milyon olduğu buna karşılık üyelerine borcunun ise 1.5 milyar tl olduğu, ortada 1.1 milyar açık göründüğü ve bununda iflas etmiş bir işletmede olabileceğini dile getirdi. İLKSAN’ın mevcut haliyle faizler artısında başarılı olalım diye dua etmekten başka çaresinin olmadığını söyleyen Ali Yalçın, konuşmasında İLKSANın Ankara Yeni kentte  250 bin metre karelik araziye değer olarak 11 milyon tl değer biçilmesine rağmen 6 milyon tl  ye satılarak kurum 5 milyon tl zarara uğratılmış, kurum değerleri peşkes çektirilmiştir. Kurum avukatları olmasına rağmen Pendik arsası için bir Avukata 2,5 milyon tl ücret ödenmiştir. Üyelerin birikimleri peşkeş çektirilmektedir. Eğitim çalışanlarını bu kamburdan kurtarmamız gerekir diyen Ali Yalçın, Zorunlu üyeliğin kaldırılmasını istedi.  İLKSAN yönetilemiyor, terbiye olmaz, gelin tasfiye edelim bir gün patlayacak bu yapı çağrısında bulundu.

Daha sonra kürsüye gelen Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk konuştu; İLKSAN yönetimini överek Eğitim Bir Sen’e yüklenen Koncuk’un sözleri salonu gerdi. Eğitim Bir Sen Genel Mevzuat Sekreteri Ramazan Çakırcı, Koncuk’un konuşmasına yerinden tepki gösterdi. Genel Başkan’ın işi sendika kavgasına dönüştürmeye çalıştığı söyledi. Koncuk’un Eğitim Bir Sen’i tahrik eden konuşması sonrası Genel Basın Yayın Sekreteri Ali Yalçın, sataşma olduğu için divandan birkaç dakikalık söz hakkı istedi. Divan söz hakkı vermek istemeyince Eğitim Bir Sen yöneticileri ve delegeleri divanı protesto ederek salonu alkışlarla terk ettiler.

Genel Kurul çıkışı basına demeç veren Eğitim Bir Sen yöneticileri, İLKSAN’ın sorunları ve açıklarını tartışmaya açmamak için İsmail Koncuk, toplantıyı manipüle etmiş ve genel yetkiyi kaybediyor olmanın gerginliğini salona yansıtmıştır dediler.

Genel Kurulda DES Temsilcisi mevcut yönetimi başarılı bularak başarısından dolayı mersiyeler dizerken, Eğitim İş ve Eğitim Sen adına konuşma yapanlar da Eğitim Bir Sen gibi  zorunlu üyelik uygulamasının kaldırılmasını istediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AYGAD’dan Mehmetçik’e “Kanımız Feda…!”

AYGAD’dan Mehmetçik’e “Kanımız Feda…!”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık