Ana Sayfa Gündem İHH iftar Tır’ı Kahramanmaraş’ta 2 bin kişi ağırladı

İHH iftar Tır’ı Kahramanmaraş’ta 2 bin kişi ağırladı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı'nın (İHH) "Ramazan'ın her bir günü farklı bir ilde iftar" temasıyla başlattığı iftar organizasyonu kapsamında, Kahramanmaraş Ulu Camii önünde 2 bin kişiye iftar verildi. İftar açan kişilerin büyük bölümü Suriyeli vatandaşlar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2013 Perşembe 09:10
İHH iftar Tır’ı Kahramanmaraş’ta 2 bin kişi ağırladı
İftar organizasyonuna Gaziantep’ten başlayan tır, ikinci durağı Kahramanmaraş'ta Ulu Cami önündeki meydanda vatandaşları iftarda buluşturdu. Mavi Marmara Derneği Başkanı ve İHH Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, İHH'nın Ramazan coşkusunu tüm dünya ile paylaştığını, Türkiye’de dahil olmak üzere 81 ülkede faaliyet gösterdiklerini belirtti. Ramazan ayı etkinlikleri için de aylar öncesinden yoğun bir çalışma başlattıklarını söyleyerek konuşmasına devam eden Yılmaz: “Ekiplerimiz, dünyanın çeşitli bölgelerinde kumanya dağıtımı, iftar organizasyonları, zekat-sadaka bağışı ve sağlık yardımı gibi bir dizi yardım faaliyetini gerçekleştiriyor. Kriz ve doğal afet bölgelerinde aşevi çalışmaları, yetimlerin desteklenmesi, çadır kent yardımı, gezici aşevi, günlük sıcak yemek dağıtımı ve yoksullukla mücadele eden bölgelerde ise gıda yardımlarının yanı sıra kalıcı yardımlar kapsamında iş-meslek edindirmeye yönelik çalışmalarda yapılıyor.  İftar etkinliği kapsamında Kahramanmaraş’ta yetimlerimiz, Suriyeli kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızla buluştuk. Aracımızın gidemediği yere gönüllülerimiz gidiyor ve aynı uygulamayı gittikleri yerde devam ettiriyor. Bu vesileyle Ramazan'ın bereketine vatandaşlarımızı yapacağı yardımlarla ortak olmaya davet ediyorum" dedi.

İHH Kahramanmaraş Temsilcisi Süleyman Erayman ise manevi değeri yüksek bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İHH Kahramanmaraş Temsilciliğinin ev sahipliğinde gerçekleşen iftarın ardından gezici tır, 26 günlük programının 3. Durağı Adıyaman'a gitmek için hareket etti. Haber: Recep KARAKOÇ - Kahramanmaraş

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık