Ana Sayfa Sultanbeyli GÜREŞ MİNDERLERİNDE SULTANBEYLİ SESLERİ

GÜREŞ MİNDERLERİNDE SULTANBEYLİ SESLERİ

Sultanbeyli’den yetişen iki güreşçi uluslar arası müsabakalarda ülkemizi ve Türkiye şampiyonalarında İstunbul’u ve Sultanbeyli’yi başarıyla temsil ediyor. 60 kiloda Hasan Tahsin Özkul ve 74. kiloda M.Ali Küçükosman, FİLA ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen 1. Golden Grand Prix “30. Vehbi Emre” Greko-Romen güreş turnuvasında Türkiye Milli Takımı adına mücadele edecek. Müsabakalar TRT’de canlı olarak yayınlanacak.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2012 Perşembe 06:11
GÜREŞ MİNDERLERİNDE SULTANBEYLİ SESLERİ
Türk Milli Takımı adına güreşecekler

Güreş minderlerinde Sultanbeyli markasını başarıyla temsil eden Güreş antrenörü Tufan Başak’ın öğrencileri 60 kiloda Hasan Tahsin Özkul ve 74. kiloda M.Ali Küçükosman, FİLA ve Türkiye Güreş Federasyonu tarafından organize edilen 1. Golden Grand Prix “30. Vehbi Emre” Greko-Romen güreş turnuvasında Türkiye Milli Takımı adına mücadele edecek.

 

TRT Canlı Yayında Verecek

Müsabakalar 28-29 Ocak Cumartesi – Pazar günleri Ahmet Cömert spor salonunda 13.00- 19.00 saatleri arasında yapılacak. Müsabakayı TRT ANADOLU kanalı canlı yayında verecek. Müsabakalar, Gökhan Günaydın'ın sunumuyla güreş severlerle buluşacak. Canlı Yayın: 28 Ocak Cumartesi: 17.30 - 19:00 , 29 Ocak Pazar: 17.00 - 18.30 saatleri arasında.

 

Sultanbeyli’li güreşçileri tanıyalım:

 

Hasan Tahsin ÖZKUL:

Sultanbeyli Merkez İlköğretim Okulu öğrencisiyken hocası Tufan Başak ile güreş eğitimine başladı. Daha sonra İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün eğitim projesi çerçevesinde eğitim aldı. 60 kg.’da Türkiye şampiyonu olan Özkul’un, gençlerde de Avrupa 3. lüğü bulunuyor.

Sultanbeyli’den Ankara ASKİ Spor kulübüne transfer olan Özkul, şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesinde Beden eğitimi bölümü son sınıf öğrencisi. Özkul, Sultanbeyli’ye beden eğitimi öğretmeni olarak dönmek ve Sultanbeyli’li gençlere hizmet etmek istediğini belirtiyor. Uluslar arası resmi müsabakalarda derece alan öğrencilerin atamaları direkt olarak yapılıyor.

 

M.Ali KÜÇÜKOSMAN:

Sultanbeyli Merkez İlköğretim Okulu öğrencisiyken hocası Tufan Başak ile güreş eğitimine başladı. Daha sonra İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün eğitim projesi çerçevesinde eğitim aldı. 74 kg.’da Türkiye şampiyonu olan Küçükosman’ın, yıldızlarda da Avrupa 3.lüğü bulunuyor.

Sultanbeyli’den Ankara ASKİ Spor kulübüne transfer olan Küçükosman da arkadaşı Özkul gibi, şu anda Afyon Kocatepe Üniversitesinde Beden eğitimi bölümü son sınıf öğrencisi. Küçükosman da, Sultanbeyli’ye beden eğitimi öğretmeni olarak dönmek ve Sultanbeyli’li gençlere hizmet etmek istediğini belirtiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık