Ana Sayfa Gündem Gönül Birliğinden 2 bin Malatyalıya yardım eli uzatıldı

Gönül Birliğinden 2 bin Malatyalıya yardım eli uzatıldı

Kurulduğu günden bu yana hayır yardımları ile isminden söz ettiren ve Merkezi İstanbul’da bulunan Malatya Gönül Birliği Derneği, 2 bin insanımıza daha ulaştı.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2013 Çarşamba 05:21
Gönül Birliğinden 2 bin Malatyalıya yardım eli uzatıldı
2 BİN MALATYALIYA YARDIM ELİ
Malatya Gönül Birliği Derneği tarafından 2 bin insana yardım eli uzatıldı.

Dede Korkut Lokantası’nda sabah 09.30 da tanışma ve yardım için bir araya gelindi. Yapılan sabah kahvaltısı sonrasında hedef ve yardımlar dile getirildi. İlk olarak Malatya Gönül Birliği Derneği Başkanı Ali Seydi Turan, bir konuşma yaptı, hedefi gelinen noktayı vizyonu anlatıp şunları söyledi: “Derneğimiz, İstanbul ve Malatya’da faaliyetlerini devam ettirerek, hizmet vermeye devam ediyor. Malatya'mızda doğup büyüyen  daha sonra iş imkanı için İstanbul'a giden hemşehrilerimiz ile gurur duyuyoruz. Bu hemşehrilerimiz işinde başarılı marka olan büyük şirketlerin başında gelmektedir. İşte bunlardan biri olan Sabri Özel, hemşehrilerine ahde vefayı unutmamak için giyim eşyası göndermiştir. Gönderilen bu giyim eşyalarını Malatyamızda ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize dağıtılacaktır. Mahalle Muhtarlarımızın önceden tespit ettiği fakir ailelerimize dağıtımı yapılacaktır. Yaklaşık 2 bin kişiye giyecek dağıtımı yapılacak. Malatya Gönül Birliği Derneği olarak Malatya sivil toplum örgütleri ve milletvekilleri ile zaman zaman bir araya gelip, istişarelerde bulunuyoruz. İşadamı ve bürokratlarımıza sahip çıkıp, birbirimizi boş yere karalamaktan uzak durmalıyız. Büyük şehir olacak Malatyamıza, daha fazla katkıda bulunmak için İstanbul’daki Malatyalılar olarak çaba gösteriyoruz”

BAŞKAN TURAN'IN SÖZLERİ

Malatya Gönül Birliği Başkanı Aliseydi Turan daha konuşmasını şu sözlerle devam ettirdi:
"Malatya Gönül Birliği Derneği yönetim kurulu ile beraber İstanbul’daki Malatyalı hemşerilerimizi, İş adamlarımızı ve bürokratlarımızı sürekli ziyaret etmekteyiz. Malatya’mıza nelerin yapılacağını istişare ediyoruz. Çeşitli toplantılar düzenliyoruz, Malatya’mıza nasıl daha güzel hizmetin yapılması içini Malatya milletvekillerimizle, hem iş adamlarımızla, siyasetçilerimizle, Malatya sivil toplum örgütleriyle hep bir araya geliyoruz. Ortaklaşa aldığımız kararların başında, Malatyalılar siyasetçisine, iş adamlarına, bürokratlarına, sahip çıkıp, artık birbirimizi boş yere karalamaktan ve eleştirmekten uzak tutacağız. Bizler Malatya’mızı, siyasetçimizi, iş adamlarımızı, üst seviyede kamu çalışanlarımızı acımasız eleştirmeyeceğiz. Herkes kendi işini daha güzel yapması için elinde geleni yapmalıdır. Malatya bireyleri olarak hepimizin üzerine haktır. Bizler birer kardeş topluluğuyuz, barışı ve kardeşliği öne çıkarmamız lazım. Malatya’mızda  son birkaç yıldır nahoş bir olay olmadı. Malatya’mız hiçbir zaman terör olayına pirim vermedi ve vermeyecek de. İşte bunun için yeni bir dönem başlamıştır. Artık Malatya’mız Büyük Şehir Belediyesi oldu. Büyükşehir olgusunun önemini iyi anlamamız gerekiyor. İşte bu nedenle birlik ve beraberliğimizi tesis etmiş oluruz. Birbirimizi seversek yarınlarımız ve geleceğimiz daha güzel olur diye düşünüyorum. Son olarak siz basın mensupları, mahalle muhtarları bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize şükranlarımı ve teşekkürlerimi arz ederim. Malatyamızda son bir kaç yıldır nahoş bir hadise yaşanmadı. Malatyamızda  hiç bir zaman  terör olayına pirim verilmedi ve verilmeyecek de. İşte bunun için yeni bir dönem başlamıştır. Atrtık Malatyamız büyükşehir. Malatyalılar olarak biz bir birimizi seversek yarınlarımız ve geleceğimiz daha güzel olur diye düşünüyorum. İstanbul’daki iş adamlarımıza, başata Sabri Özel beye, Cebrail Sülük beye, Muhsin Kozan beye, Ramazan Bulum beye, Mustafa Hasar beye, Vahap Göktürk beye, Mega taşımacılıktan Osman Tabaş beye, Malatya’daki turizm şirketi çalıştıranlarına, Malatya Gönül Birliği Dernek yönetim kurulu üyelerime ve tüm Malatyalı hemşerilerime, Malatya Gönül Birliği Derneği yönetim kurulu başkanı olarak, şükranlarımı arz ediyor saygılar ve sevgilerimi sunuyorum. Hepinizi Allaha emanet ediyorum."

KAVUK "BİZİ UNUTMADILAR"
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise İstanbul’da birçok Malatyalı derneğin faaliyet içerisinde olduğunu hatırlatıp sözlerini şöyle devam ettirdi :“Onlar bizi unutmadı, biz de onları unutmayacağız”


ŞAVATA" VEREN EL ALAN ELDEN HAYIRLIDIR"
Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, "Gönül köprüsünde geleceğe birlikte yürüyelim. Veren el alan elden daha üstündür” dedi.


EREN "GİYECEKLER FAKİRLERE TESLİM EDİLECEK"
Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren ise Malatya Gönül Birliği Derneği'nin yardımının büyük anlam taşıdığını dile getirip " Bu yardımlar Mahallemizde ki fakirlere ulaştırılacak. B tür yardımların devam edeceğini arzu ediyoruz" dedi.

KAYA "GÜZEL VE ANLAMLI YARDIM"
Malatya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, da şu konuşmayı yaptı:


“Malatyamızın örfünü adetini yaşatıp, kardeşliğini pekiştirecek olumlu faaliyetlere her zaman destek vereceğiz” dedi.

AKKOYUNLU " HAYIRIN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK"
Eğitimci yazar Adil Akkoyunlu, Malatya Gönül Birliği'nin hayır yardımlarının büyük önem taşıdığına dikkat çekip“Cem olmadan, cemaat olmadan kalabalıklarla bir yere varılamaz. Hayırın önemi de saymakla bitirilemez"


GİYECEK YARDIMLARI MUHTARLARA TESLİM EDİLDİ
Daha sonra toplu resim çektirildi ve yardımlar hak sahiplerine dağıtılmak üzere Mahalle muhtarlarına teslim edildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık