Ana Sayfa Gündem Dilenci değil seyyar banka

Dilenci değil seyyar banka

Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte insanların dini duygularını istismar eden dilencilerin artması Sultanbeyli Belediyesi Zabıta Ekiplerini harekete geçirdi.

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2013 Perşembe 08:23
Dilenci değil seyyar banka
Yapılan dilenci operasyonda 81 yaşındaki Kasım Güler isimli vatandaşın üzerinden 43.234 TL para çıktı. Güler’in parasının miktarı, zabıtaları bile şaşkına çevirdi.

Sultanbeyli zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyon düzenledi. İlçenin işlek caddeleri, cami önleri ve hastane bahçelerinde dilenenlere yönelik çalışmalarını sürdüren zabıta ekipleri, 7 kişiyi yakaladı. Belediye Zabıta Müdürlüğü binasına getirilen dilenciler üzerinde yapılan aramalarda dudak uçuklatan paralar çıktı. 81 yaşında olan ve dilenerek hayatını sürdüren Kasım Güler isimli vatandaşın üzerinden 5.090 TL nakit para ve iki ayrı hesaba ait banka hesap cüzdanları çıktı. Hesapların birinde 29 bin 395 TL, diğer hesapta ise 8 bin 749 TL olmak üzere toplam 43.234 TL olduğu öğrenildi. Hastaneden aldığı reçete ve sıra numaralarını insanlara göstererek para dilenen Güler’in üzerinde ve banka hesaplarında olan paraları zabıta ekiplerini de şaşırttı. Diğer altı dilenciden ise toplamda 3000 TL civarında nakit para çıktı. Zabıta ekipleri, 5326 Kabahatler Yasası'nın 33. Maddesi gereğince dilenciler üzerinden çıkan paralara el koyarak belediye kasasına devretti.

Sultanbeyli Belediyesi Zabıta yetkilileri, denetimlerin aralıksız devam edeceğini bildirilerek, dilenciliği meslek haline getiren bu kişilere karşı halkı duyarlı olmaları konusunda uyardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık