Ana Sayfa Gündem Çelik, Aday belirleme işini ustalıkla yapacağız

Çelik, Aday belirleme işini ustalıkla yapacağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, seçimlerden önce belediye başkanlarının başarı durumunun tespitine yönelik anket yaptıklarını belirterek, adayları belirleme işini yapacaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2013 Cuma 03:49
Çelik, Aday belirleme işini ustalıkla yapacağız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, AK Parti'nin her zaman her seçime en sistematik şekilde hazırlanan ve en hazırlıklı bir parti olduğunu ifade ederek, yapılacak yerel seçimlerde aday gösterilecek isimleri belirleme noktasında bir telaş içinde olmadıklarını söyledi.

Bazı partilerin adaylarını seçimlere 7-8 ay kala açıklamasının alışılmış bir durum olmadığını vurgulayan Çelik, "Bizim, vakti geldiğinde adayları belirleme işini net ve ustalıkla yapacağımızı zaten bütün kamuoyu da bilir, adaylar da bilir, aday adayları da bilir. Seçimlere  daha çok var. Daha ağustos ayındayız. Seçimler mart ayının sonunda yapılacak. 7 ay önceden isimler açıklanabilir mi, açıklanabilir ama bugüne kadar Türkiye'de çok alışılmış olan bir şey değil bu" diye konuştu.

Yerel seçimlere hazırlık kapsamında AK Parti'li belediyeler, belediye başkanlarıyla ilgili anketler yaptırdıklarını anlatan Çelik, şunları kaydetti: "Belediyelerimizden, belediye başkanlarımızdan hangisi başarılı, hangisi başarısız, zayıf tarafları nedir, kuvvetli tarafları nedir, avantajları nedir, dezavantajları nedir, daha neler yapılabilir gibi konularda araştırmalar yaptırdık. Bu anket çalışmaları, parti için mevcut belediye başkanlarının durumunu anlamaya yöneliktir. Bölgelerle yapılan toplantıda da Sayın Başbakanımız tüm belediye başkanlarının yüzüne karşı aynadaki görüntüsünü gösterdi. Belediye başkanlarımızdan durumu iyi olanlar var çok daha iyi olabilecek olanlar var." Anket yapan birkaç profesyonel firmayla çalıştıklarını dile getiren Çelik, "Bu firmaların yaptıkları anket sonuçlarını karşılaştırıyoruz. Bütün bunlar değerlendiriliyor ve ona göre de bir adım atılacaktır" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık