Ana Sayfa Gündem Çekmeköy’e yeni cami

Çekmeköy’e yeni cami

Belediye-hayırsever vatandaş işbirliğinin kendini en çok gösterdiği ilçelerden biri olan Çekmeköy, yepyeni bir camiye daha kavuştu.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2012 Çarşamba 08:42
Çekmeköy’e yeni cami
Şerafettin Öztürk adlı hayırseverin Mehmet Akif Mahallesi’nde yaptırdığı cami, Çekmeköy protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla birlikte düzenlenen törenle ibadete açıldı. Kaymakam Mehmet Arslan, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Müftü Harun Cimitoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel’in ve CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Murat Cirav ile vatandaşların katıldığı açılış töreni gerçekleşti. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “İnsanoğlu geçmişten günümüze kadar kendisini yaratan bir sıfatın olduğuna inanır. Bu sıfatları bilmekte yine insanoğlunun elindedir. Akıllı olan Müslümandır. Müslüman bir kişi de bilimi öğrendiği kadar ilmi de öğrenmesi gerekmektedir. İkisi de birbirini tamamlayan unsurdur. Dünyanın neresine giderseniz gidin, gittiğiniz toprakların hangi dine mensup insanların var olduğunu göstermektedir. Yani anlayacağınız şudur ki Camiiler, Sinegoglar, Kiliseler, Budalar o yerdeki insanların yaşayış tarzlarını göstermektedir’’ dedi.

BİLİMİ VE İLMİ ÖĞRENEN İNSAN MÜSLÜMANDIR...

Türkiye çoğunluğu Müslüman bir ülkedir diyerek konuşmasını sürdüren Ahmet Poyraz, ‘‘Bilmeyen cahil insan her zaman tehlikelidir. Sadece bilimi bilmek, bildiğiyle kişiyi kibirlendirir ve soyuta götürür. Ama bilimle ilim yan yana öğrenildiğinde bilimin her geçen gün yeni bulgularıyla yaradanın kainatı ne kadar muntazam yarattığını, her şeyin ne kadar denge içerisinde oluşturduğunu öğrendiği ilimle fark eder. İşte ilmin yuvası burasıdır. Efendimiz (s.a.v)in ibadet ettiği yerdir. Müslümanlığı öğrenmenin en iyi yeridir. Öğrendikçe İslam’ın ne kadar hoşgörü dini olduğunu ve ne kadar geniş ufuklar gösterdiğini anlayacaklardır. Bizim dinimiz diğer dinlerden farklıdır. Bizim dinimiz diğer dinlerden farkı, o dinlerin de Allah tarafından gönderildiğini ve bu dinlere, küfür etmek, o dinlere inananları aşağılamak, İslam’dan çıkmak anlamına geldiğini bildiğimiz için saygı duyarız. Bu da yaradanın büyüklüğünü gösterir.’’ diye belirtti.

BAĞIŞTA BULUNANLARA TEŞEKKÜR ETTİ...

Çekmeköy’lüler şunu her şekilde iyi bilmeliler ki ilçemiz her konuda eğitim yuvası olacaktır diyerek konuşmasını sürdüren Ahmet Poyraz, ‘‘Çekmeköy’de anaokulu, ilköğretim, lise, üniversite açmayı sürdürerek bilimi ve ilimi gösterdiğimiz gibi camii ve cem evi kültür merkezleri de açılarak uhrevi ilimlerinde öğrenmesini sağlamalıyız. İnançsız insanlar zayıp insanlardır. İnançsız toplum günü yaşar ahireti bilmez ve sapkınlıklara doğru gider. Toplumumuzdaki bozulmanın en önemli unsuru da ahlaki değerlerin kaybolmasıdır. Bu da inancını bilmeyenlerin artmasından meydana gelmiştir. Medya da azınlıkta olan bazı inançsız kesimin ahlaki değerlerini sürekli gün yüzüne çıkartarak dejenerasyon meydana getirmektedir. Bu sakıncalıdır. Gerçek inanan kişide Allah korkusu olduğu için değerlere sahip çıkar. İbadet eden insan hizmet eden insandır. İbadet eden insan, çevresine yaradandan ötürü hoşgörülü insandır. İbadet eden insan komşusunun açlığını tokluğunu gözetleyen insandır. İş bu sebepten dolayıdır ki, Çekmeköy’e hayırlarıyla hizmet eden vatandaşlara teşekkür ederim.” diye konuştu.

İLK NAMAZ KILINDI...

Konuşmaların ardından hayırsever Şerafettin Öztürk ve caminin yapımında emeği geçenlere plaketleri takdim edildi. Kurdele kesim töreniyle ibadete açılan camide cemaat ilk namaz kılındı. İbadete açılan Şerafettin Öztürk Camii’nin alt katında hizmet verecek Hasan-Nebahat Öztürk Kız Kur’an Kursu da hizmete girdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık