Ana Sayfa Sultanbeyli Aynı işyerini aynı gün iki kez soydular!

Aynı işyerini aynı gün iki kez soydular!

Son zamanlarda Sultanbeyli’de artan hırsızlık olayları insanları canından bezdirmeye başladı. Son aylarda artan hırsızlık olaylarına bir yenisi daha eklendi. Akşemsettin Mahallesinde poşet imalatı yapan bir fabrikaya aynı gün içerisinde iki kez giren hırsızlar, poşet yapımında kullanılan 10 bin TL değerinde ham madde granül çalarak kayıplara karıştı. Hırsızlık anı güvenlik kameralarında saniye saniye kaydedildi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2013 Çarşamba 07:55
Aynı işyerini aynı gün iki kez soydular!
Aynı işyeri aynı gün iki kez soyuldu

Son zamanlarda Sultanbeyli’de artan hırsızlık olayları insanları canından bezdirmeye başladı. Gerek işyerlerine gerekse evlere dadanan hırsızlar, güvenlik kameralarına aldırmadan hırsızlık olayını gerçekleştiriyor. Bunun son örneği de Sultanbeyli Akşemsettin Mahallesi Tavukçu Yolu Caddesinde bir imalathanede yaşandı. Pazar tatilinden faydalanan hırsızlar, poşet imalatı yapan imalathaneye aynı gün içerisinde iki kez girerek yaklaşık 10 bin TL değerinde poşet yapımında kullanılan ham madde granül çaldılar. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayı şu şekilde gelişti. Pazar sabahı saat 08.30 sıralarında beyaz bir araçla fabrikanın bahçe kısmında bulunan ham maddelerinin yanına yanaşan ve yaşları genç olduğu gözlemlenen hırsızlar, aracı hızlı bir şekilde doldurmaya başlıyor. İlk etapta yaklaşık 5 bin TL değerinde ham madde çalan hırsızlar, akşam 16.40 sıralarında tekrar aynı fabrikaya gelip aynı yöntemlerle 5 bin TL’lik malzemeyi yeniden çalıyor. Toplamda 10 TL’lik malzeme çalan hırsızlar ise şikayetlere rağmen henüz bulunamadı.

Aysel: ‘Hırsızlık Olayında Artış Var’

Fabrikasında yaşanan hırsızlık olayının şokunu halen atlatamadığını dile getiren firma sahibi Mehmet Aysel: “Pazartesi günü iş başı yaptığımızda hırsızlık olayının yaşandığını fark ettik. Güvenlik kameralarını incelediğimizde hırsızlar fabrika giriş kapısının kilitlerini patlatarak içeriye giriyorlar. Araçlarını ham maddelerin olduğu alana kadar sokan hırsızlar, kendi işyerleriymiş gibi malzemeleri yükleyip fabrikadan çıkıyorlar. Hırsızlar bir sabah, bir de akşam üzeri bu işi gerçekleştiriyor. Olay sonrası hırsızların yakalanması için Polise şikâyetçi olduk ama şimdilik her hangi bir gelişme olmadı. Son zamanlarda Sultanbeyli’de hırsızlık olaylarının arttığını görüyor ve duyuyoruz” dedi.  Olayla ilgi emniyet güçlerinin soruşturmaya devam ettiği öğrenildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık