Ana Sayfa Gündem AYGAD’tan Yusuf  Ziya Cömert’e ziyaret

AYGAD’tan Yusuf  Ziya Cömert’e ziyaret

Ümit Kahyaoğlu Başkanlığındaki AYGAD heyeti Yeni Şafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yusuf Ziya Cömert’i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2011 Pazartesi 07:20
AYGAD’tan Yusuf  Ziya Cömert’e ziyaret
AYGAD’IN ULUSAL BASIN ZİYARETLERİ BAŞLADI

Geçtiğimiz 18 Aralık’ta ikinci olağan kongresini yapan ve başkanlığa Ümit Kahyaoğlu’nu getiren Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin yeni yönetim kurulu hızlı bir şekilde faaliyetlere başladı. Kahyaoğlu başkanlığı’ndaki AYGAD yönetim kurulu üyeleri Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yusuf Ziya Cömert’i makamında ziyaret ederek, yerel medyanın sorunlarını görüştüler.

 

KAHYAOĞLU: ‘NİTELİKLİ YEREL BASIN OLUŞTURMAK’

AYGAD Başkanı  Ümit Kahyaoğlu, hedeflerinin İstanbul Yerel Medyası’nı kurumsal bir yapıya kavuşturmak olduğunu kaydetti. Daha nitelikli bir yerel medya hedefi ile yola çıktıklarını kaydeden başkan Kahyaoğlu, “Anadolu Yakası’ndaki yerel medyanın bir çok sıkıntıları vardır, sorunları vardır. Bu sorunlar tüm gazeteci arkadaşlarımızın ortak sorunlarıdır. Hedefimiz bu sorunların çözümü ve daha nitelikli bir yerel basın ortaya çıkarmaktır. Çözülemeyecek hiç bir sorunumuz yoktur. Elbirliğiyle hepsinin üstesinden geleceğiz.” dedi.

 

CÖMERT: ULUSAL BASININ İSTANBUL’DA OLMASI YEREL BASIN İÇİN DEZAVANTAJ

Yenişafak Gazetesi Genel Yayın Müdürü Yusuf Ziya Cömert’te İstanbul yerel basınının, ulusal basının gölgesinde kaldığını söyledi. Yaygın medyanın merkezlerinin İstanbul’da olmasının yerel medya için dezavantaj olduğunu kaydeden Yusuf Ziya Cömert,  Yerel medya güneşi göremiyor. Ulusal medyanın gölgesinde kalıyor. Bu konuda AYGAD’a sorumluluklar düşüyor. Yeni yönetimin bu sorunların üstesinden geleceğine inanıyorum” dedi.  Ziyarete Yönetim Kurulu üyeleri, Ömer Faruk Gerçek, İbrahim Şahin, Halil Topal, Aytekin Yaşar, Sevgi Ercan ve Sedat Savaş katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık