Ana Sayfa Gündem AYGAD Başkanı Kahyaoğlu, Yüksek İstişare Kurulunda

AYGAD Başkanı Kahyaoğlu, Yüksek İstişare Kurulunda

Türkiye Gazeteciler Federasyonu olağanüstü genel kurulu Ankara'da yapıldı. Genel Başkanlığa Atilla Sertel yeniden seçildi. AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'ne getirildi.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2013 Salı 08:13
AYGAD Başkanı Kahyaoğlu, Yüksek İstişare Kurulunda
Türkiye'nin en güçlü basın örgütü olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu'nun olağanüstü genel kurul toplantısı 5 Ocak Cumartesi günü Ankara Gürkent Otel'de yapıldı. Tek liste ile gidilen olağanüstü kongrede Atilla Sertel oybirliğiyle bir kez daha başkanlığa getirildi.

Türkiye'nin dört bir yanından gazeteciler cemiyet başkanlarının ve cemiyet yöneticilerinin katıldığı kongrede İstanbul'u Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti temsil etti. Cemiyet Başkanı Ümit Kahyaoğlu, yönetim kurulu üyeleri İbrahim Şahin, Halil Topal ve H.Hamdi Manici İstanbul delegesi sıfatıyla kongreye ilk kez katıldılar.

Atilla Sertel'in başkan seçildiği kongrede yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu;

Yılmaz Karaca, Mehmet Ali Dim, Merih Ak, Mehmet Veysi İpek, Ramazan Demir, Veli Altınkaya, Ahmet Ünal, Sezai Matur, Recep Aydın ve Lütfü Karakaş.

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Kahyaoğlu, 14 kişiden oluşan Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine getirildi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Kahyaoğlu, Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği'ne seçilmesinin İstanbul Yerel Medyası adına çok olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çekti.


Federasyon seçimlerine İstanbul yerel medyasının ilk kez katıldığının altını çizen Ümit Kahyaoğlu, "Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulunda bulunan 4 arkadaşımızla birlikte Türkiye Gazeteciler federasyonu kongresinde oy kullandık. Türkiye'nin en güçlü basın örgütünde ilk kez temsil edilmenin mutluluğunu yaşadık. İştirak ettiğimiz ilk kongrede şahsımıza da önemli bir görev tevdi edildi. Sorumluluğumuzu layıkıyla yerine getirmek için gayret edeceğiz. İstanbul yerel medyasını en iyi şekilde temsil etmenin çabası içerisinde olacağız. Tüm üyelerimiz adına hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık