Ana Sayfa Sultanbeyli Atatürk Heykeli Güvenli Bölgeye Alınmalı!

Atatürk Heykeli Güvenli Bölgeye Alınmalı!

Yeni Provakasyonlara Dikkat! 28 Şubat sürecinde Atatürk Heykeli ile itibarsızlaştırmaya çalışılan Sultanbeyli, yine bir Şubat ayında Atatürk heykeli ile gündeme geldi. Psikolojik tedavi gören 40 yaşlarında ki, İ.K isimli bir vatandaş, Kent Meydanı'ndaki Atatürk heykeline balta ile saldırmak istedi. Duyarlı vatandaşların müdahalesi ile engellenen eylemde Atatürk heykeli zarar görmedi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2013 Çarşamba 08:00
Atatürk Heykeli Güvenli Bölgeye Alınmalı!
28 Şubat sürecinde Atatürk Heykeli ile itibarsızlaştırmaya çalışılan Sultanbeyli, yine bir Şubat ayında Atatürk heykeli ile gündeme geldi. Psikolojik tedavi gören 40 yaşlarında ki, İ.K isimli bir vatandaş, Kent Meydanı'ndaki Atatürk heykeline balta ile saldırmak istedi. Duyarlı vatandaşların müdahalesi ile engellenen eylemde Atatürk heykeli zarar görmedi.

ATATÜRK HEYKELİNE ZARAR VERİLMEDİ!

Olay Cumartesi günü saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Saat tamircisi olduğu öne sürülen İ.K’nın, elindeki baltayla Sultanbeyli Meydanı’ndaki Atatürk Heykeline saldırmak istediği ancak, duyarlı vatandaşlar sayesinde provakatif eylemin son anda engellendiği ortaya çıktı. Çevrede bulunan vatandaşların duyarlı ve hızlı davranması ile önlenen eylemde Atatürk heykeli zarar görmedi. Vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirilen İ.K’yı zabıtalar gözlem altına alarak Emniyet mensuplarına teslim etti. Sultanbeyli Fatih Polis Karakolu’na götürülen İ.K’nın akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürüldü.

BİZ BU OYUNU DAHA ÖNCE GÖRMÜŞTÜK!

Olayın duyulmasından sonra bazı çevreler harekete geçerek Sultanbeyli’yi yine itibarsızlaştırma gayretine girdi. Akli dengesi bozuk bir kişinin yapmış olduğu bireysel eylemi, çeşitli misyonlar yükleyerek bazı yayın organlarına servis eden kişi ve kişiler, Sultanbeyli’yi tıpkı 28 Şubat sürecinde olduğu gibi yine Atatürk heykeli ile vurmaya çalıştı. Duyarlı kesimlerin ağır basması sonucu, bazı çevreler amacına ulaşamamış oldu.

ATATÜRK HEYKELİ GÜVENLİ BİR BÖLGEYE ALINMALI!

Bir musibet bin nasihatten daha iyidir demiş atalarımız. Cumartesi günü Sultanbeyli Kent Meydanı üzerinde bulunan Atatürk heykeli üzerinde oynan oyun bu atasözünü bir kez daha bizlere hatırlatmış oldu. Olayın duyulmasından sonra görüşlerine başvurduğumuz Sultanbeyli halkı, benzer oyunların yaşanmaması için Atatürk heykelinin daha güvenli bir bölgeye alınmasının daha sağlıklı olacağını dile getirdiler. Yeni yapılan Hükümet Konağı’nın bahçesinin büyük olduğunu bahçenin polis gözetiminde olmasından dolayı meydanda bulunan Atatürk heykelinin hükümet konağı bahçesine taşınmasının mantıklı bir hareket olacağını dile getirdiler. Yine aynı vatandaşlar, meydanın herkese açık olduğunu, art niyetli insanların rahatça hareket ettiği bir alan olmasından dolayı zaman zaman kontrolün zor olduğu bundan dolayı heykele her an zarar gelme ihtimalinin yüksek olduğunu ifade ediyorlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık