Ana Sayfa Gündem 50 YAŞINDAKİ ALMAN’I SÜNNET ETTİRİN

50 YAŞINDAKİ ALMAN’I SÜNNET ETTİRİN

Marmara Belediyeler Birliği’nde, basın danışmanlarına yönelik programda konuşan AA İstanbul Haber Müdürü Zeki Gümüş, “Belediyelerin sünnet şöleni haberleri artık rutinleşti. Sünnet şöleninizin, haber olarak basında yer almasını istiyorsanız 50 yaşındaki Alman’ı sünnet ettirin” dedi.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 08:25
50 YAŞINDAKİ ALMAN’I SÜNNET ETTİRİN
Marmara Belediyeler Birliği İletişim Platformu tarafından düzenlenen programlara,  Anadolu Ajansı (AA) Haber Müdürü Zeki Gümüş’ün verdiği “Haber Ajanslarının Belediyelere Bakışı” konulu seminerle devam edildi. Programın açılış konuşmasını yapan Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Recep Bozlağan, belediye-medya ilişkilerinin stratejik önemde olduğunu belirtirken, masanın iki tarafında da önemli görevlerde bulunan Zeki Gümüş’e ve Anadolu Ajansı yönetimine teşekkür etti.

“BASIN DANIŞMANI AVUKAT DEĞİLDİR”

Anadolu Ajansı’nın her siyasi görüşe, partiye ve sivil toplum örgütüne eşit mesafede olduğunu belirterek sözlerine başlayan Zeki Gümüş, “Basın danışmanları, bulunduğu kurum ile basın arasında bir köprü vazifesi görüyor. Basın danışmanı bir taraftan diğerine kaydığı zaman, bu sefer avukat konumuna düşer. Basın danışmanları avukat değildir ve olmamalıdır. Basın danışmanları, olayı tüm açıklığı ile basına aktarmak zorundadır. Basın danışmanlığı, olaya hem basın tarafından hem de kurum tarafından bakabilmektir” dedi.

“BAZI BELEDİYELER BASIN NOKTASINDA YETERSİZ KALIYOR”

Zeki Gümüş, açıklamalarının devamında, “Bazı belediyeler basınla ilişkiler noktasında çok yetersiz kalıyor. Medyanın merkezi olan İstanbul’da, 10’a yakın belediyenin faaliyeti, Anadolu Ajansı’na ulaşmıyor. 2009 seçimlerinden beri, hiçbir etkinliğinden haberdar olmadığımız, ismini bile bilmediğimiz belediye başkanları var. Bu belediyelerin basına yansıyacak hiç mi faaliyeti olmuyor?” diye konuştu.

“50 YAŞINDAKİ ALMAN’I SÜNNET ETTİRİN”

Haber başlığının önemine de vurgu yapan ve rutin haberlerin dışına çıkılması gerektiğini belirten Gümüş, “Bir ilçe belediyesinde çalışırken, önemli faaliyetlerin olmadığı bir dönemde, cenaze işlerine giderek ölüm biçimlerinden haber çıkarttım. Birçok gazetede haberimiz çıktı. Basına sıradışı haberler lazım. Örneğin, belediyelerin sünnet şöleni haberleri artık rutinleşti. Sünnet şöleninizin, haber olarak basında yer almasını istiyorsanız 50 yaşındaki Alman’ı sünnet ettirin. Ayrıca İstanbul medyasında yer alamamaktan şikâyetçi olan Anadolu’daki belediyeler olduğunu da biliyoruz. Bu belediyeler de, İstanbul’da basın toplantısı düzenleyebilirler” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık