Ana Sayfa Gündem Samandıra’da taksi durağı açıldı

Samandıra’da taksi durağı açıldı

Samandıra’daki Merkez Taksi Durağı'nın açılışı törenle yapıldı.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 06:05
 
Samandıra’da taksi durağı açıldı
Samandıra’daki Merkez Taksi Durağı'nın açılışı 22 Aralık Cumartesi günü yapıldı. Açılışı Kaymakam Feyzullah Özcan ile birlikte yapan Başkan Erdem, halka ulaşım alanında çok önemli hizmetler sunan taksicilere belediyenin desteği ile yeni bir mekân yapıldığının belirtti. Büyük şehirlerde ulaşım hizmetinin çok önemli olduğunu dile getiren Erdem, taksicilerin müşterilerine davranış şekli ve verdiği hizmetle o şehrin kalitesini gösterebileceğine‚ müşterilerini ağırlarken de bir ev sahibi edası sergilemelerinin önemine dikkat çekti. Erdem, "Hizmet sektöründe çalışan insanlar olarak şehir hakkındaki algıyı sizler ortaya koymaktasınız. Şehrin kalitesi ve medeniyet ölçüsü sizin hizmet kalitenizle orantılıdır. Bu bakıma işiniz sadece insanları bir yerden bir yere götürmek değil aynı zamanda çok önemli bir misafirini ağırlayan ev sahibi gibi olmaktır. Bu anlayış geleneklerimiz arasında önemli bir yere sahiptir” şeklinde konuştu.

Taksici esnafının sorunlarını ve taleplerini dinleyen Erdem, muhtardan, esnafa; farklı meslek gruplarından mahalle sakinlerine kadar her kesimle çok iyi iletişim içinde olduklarını söyledi. Erdem, ziyaretlerin önemine değinerek, karşılıklı görüşmelerin sürdürülen hizmetleri kolaylaştırdığını belirtti. Erdem, Sancaktepe’nin son yıllarda hızla değiştiğini ve bu değişim ve dönüşümde esnafın rolünün büyük olduğunu ifade etti.

Taksici esnafı olarak zor bir görevi ifa ettiklerini belirten taksiciler, kendilerini ziyaret eden Erdem’e teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık