Ana Sayfa Gündem Keskin, Hamidiye Mahallesi'ni Dinledi

Keskin, Hamidiye Mahallesi'ni Dinledi

Vatandaşların ilçe ve mahalleriyle ilgili istek ve şikayetlerini bizzat Belediye Başkanı ve ekibine iletme imkanı bulduğu mahalle toplantılarında bu hafta sıra Hamidiye Mahallesi’ndeydi. Belediye Büyük Salon’da gerçekleştirilen istişare toplantısına ilgi büyüktü.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 10:02
 
Keskin, Hamidiye Mahallesi'ni Dinledi
İlçeyi mahalle mahalle kalkındırmayı hedef edinen Sultanbeyli Belediyesi’nin, bu anlamdaki yeni uygulaması vatandaşlardan takdir topluyor. Uygulama kapsamında, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçenin 15 mahallesinin her birini, bir birim müdürünün sorumluluğuna verdi. Yetkili müdürler mahalle halkının talep ve ihtiyaçlarını dinleyerek, sorunların çözümüne hız kazandırıyor.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen “Mahallelerimizi Dinliyoruz” programlarının sonuncusu, bu hafta İmar ve Şehircilik Müdürü Erkan Dinç’in sorumlu olduğu Hamidiye Mahallesi ile yapıldı. Belediye Büyük Salon’da düzenlenen toplantıda davetlilerden mahallenin sorunları ve ilçe hakkındaki fikirleri alındı. Toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve Hamidiye Mahallesi kanaat önderleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Erkan Dinç, bu organizasyonun ilçeye çok şey kazandıracağına inandığını ifade etti ve “Sizlerle el ele vererek daha iyi bir Sultanbeyli inşa etmek için sizlerin fikir ve ihtiyaçlarınızı son derece önemsiyoruz.” dedi.

İLÇENİN SORUNLARINI EL ELE VEREREK ÇÖZECEĞİZ

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuşmasına mahalle sakinlerine ‘hoş geldiniz’ diyerek başladı. Keskin “Sizlerle irtibatımızı artırmak ve sorunlarınızı dinlemek için buradayız” dedi. Mahalle toplantılarının çok verimli geçtiğini ifade eden Keskin, ilçenin sorunlarının el ele vererek çözüleceğine inandığını ifade etti. Son yıllarda Sultanbeyli’nin büyük ivme kazanarak geliştiğinin altını çizen Keskin, mülkiyet problemiyle ilgili olarak çalışmaların devam ettiğini belirtti. Mülkiyet meselesinde kimsenin mağdur olmaması için üstün gayretler sarf ettiklerine değinen Başkan Keskin, “Bizim tek isteğimiz, sizlere zarar gelmemesi. Bu yüzden paniğe kapılarak sahip olduğunuz mülkiyetleri elinizden çıkarmayın.” dedi.

İlçede yapılan diğer çalışmalara da değinen Keskin “Gölet Projesi’nin kısa zamanda bitirileceğini ifade ederek, Gölet’in artık martıların yeni adresi olduğunu söyledi. Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Sultanbeyli Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin ilçede hizmet vermeye başladığını ifade eden Keskin “Gerek görüldüğünde bu merkezlerden yararlanın” dedi. Sultanbeyli’de yapılan kültür etkinliklerine değinen Keskin, bu programların faydasından bahsetti ve “Özellikle gençlerin ve çocukların bu programlara katılımını sağlamamız çok önemli.” dedi.

YENİ ULAŞIM AĞLARI SULTANBEYLİ’NİN GELİŞİMİNE HIZ KATACAK

Ulaşım konusunda büyük mesafeler kat edildiğinin altını çizen Keskin, bu hafta içinde İETT yetkilileriyle bir toplantı daha gerçekleştirdiklerini ifade etti. Hayata geçecek olan ulaşım ağlarının Sultanbeyli’nin gelişimine hız katacağını söyleyen Keskin, metro çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.

Başkan Keskin konuşmasında Askerlik Şubesi, Hükümet Konağı gibi yeni hizmetlerin ilçeye katkısına da değindi. AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ise Sultanbeyli’nin geçmişteki halinden bahsederek nerelerden nerelere gelindiğinin iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade etti. Yapılan çalışmaların tamamının ilçe halkının hayalleri olduğunu ifade eden Sevinç, “Birçok proje bitme aşamasındadır” dedi ve atılan adımlarla Sultanbeyli’nin cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Toplantı sonunda mahalle halkı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine mahallelerinde yaşanan sıkıntıları aktardı. Çoğunlukla çevre sorunları hakkında şikayetlerini dile getiren mahalle sakinleri, yapılan çalışmalardan ötürü Belediye Başkanı’na teşekkür etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık