Ana Sayfa Gündem İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı

İzocam tarafından on üçüncüsü düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda başvurular başladı. Bu yıl yarışmanın proje konusu, Almanya’nın Mannheim şehiri “Glückstein Bölgesi”nde yaşayacak insanlar için mümkün olan en düşük enerji tüketimi ile en yüksek konforun sağlanacağı binaların ve yerleşimin tasarlanması olacak.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2013 Perşembe 03:39
 
İzocam 13. Yalıtım Yarışması başvuruları başladı
Öğrenciler Yalıtım Yarışması'nda, Almanya’nın Mannheim şehrinin Glückstein Bölgesindeki mevcut durumu göz önünde bulundurarak, geleceğin imarına ilişkin bir vizyon sunacak. Yarışmacı öğrencilerden projelerinde, kuzey kısımdaki mevcut komşu mahallelerin doğal bir uzantısı olacak, Multi Konfor ilkesini esas almış, yeni bir yerleşim projesi geliştirmeleri beklenecek. Aynı zamanda imarın, Lindenhof olarak adlandırılan mevcut konut stoğu ile bağ kurarken yeşil alan kullanımını geliştirmesi kriteri de aranacak.

Türkiye ve KKTC Üniversitelerinin Mimarlık, Şehir Planlama, İnşaat Mühendisliği ve Makine Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerinin katılabileceği “İzocam 13. Yalıtım Yarışması’nda”, ulusal jüri, ses yalıtımı, yangın güvenliği, ekolojik binalar ve yapı fiziği konusunda yetkin öğretim görevlileri ile uzman mimarlardan oluşacak.

Başvuruları Kasım ayında başlayan yarışmada, öğrenciler projelerini en geç 4 Mart 2013’e kadar teslim edecek ve dereceye giren projelerin duyurumu ise 20 Mart 2013 tarihinde yapılacak. Ulusal etapta ilk üç dereceyi paylaşan proje sahipleri, 16–19 Mayıs tarihleri arasında Sırbistan'ın başkenti Belgrad kentinde düzenlenecek uluslararası etapta ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. Ulusal yarışmanın birincisi 6.000 TL, ikincisi 4.000 TL ve üçüncüsü 3.000 TL ile ödüllendirilecek.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye ve başvuru formuna www.yalitimyarismasi.com adresinden ulaşılabilir. Ayrıca tüm sorular ve iletişim için Yapı Endüstri Merkezi (0212 266–70–70 / [email protected]) ile irtibat kurulabilir. Haber, Kadir Toprakkaya - Kadıköy LifeResim Altı.Yalıtım bilinci kazandırmak ve geliştirmek adına son derece önemli bir misyon olarak değerlendirilen bu girişim duyarlı vatandaşlar tarafından büyük takdirle karşılanıyor...Resim altı:İzocam tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen Yalıtım Yarışması’nda ilk 4 dereceyi paylaşan katılımcılara para ödülü de dahil olmak üzere pek çok ödül verilmişti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık