Ana Sayfa Gündem 2B’DE SÜRE YİNE UZATILDI!

2B’DE SÜRE YİNE UZATILDI!

Hükümet 2B başvurularını bitime yakın sürekli uzatıyor. İkinci kez uzatılan 2B başvuruları şimdi de 28 Şubat tarihine kadar uzatıldı.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2013 Cuma 03:29
 
2B’DE SÜRE YİNE UZATILDI!
2B arazilerinin satışında başvuru süresi şubat ayı sonuna kadar uzatıldı. Kamuoyunda 2/B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş arazilerin satışında 28 Ocak olan son başvuru tarihi 1 ay daha uzatıldı. İade başvuruları için süre ise 2 ay daha uzatıldı. Bakanlar Kurulu'nun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun'da belirtilen ve Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce düzenlenen güncelleme listelerine veya kadastro tutanaklarına ya da kesinleşmiş mahkeme kararlarına göre oluşturulan tapu kütüklerinin beyanlar hanesine göre 2/B alanlarındaki taşınmazların kullanıcısı ve/veya üzerindeki muhdesatın sahibi olarak gösterilen kişilerin başvuru süresi 1 ay daha uzatıldı.

Aynı Kanun'un yürürlüğe girdiği tarihten sonra düzenlenen güncelleme listelerine veya kadastro tutanaklarına ya da kesinleşmiş mahkeme kararlarına göre oluşturulan tapu kütüklerinin beyanlar hanesine göre 2/B alanlarındaki taşınmazların kullanıcısı ve/veya üzerindeki muhdesatın sahibi olarak gösterilen kişilerin başvuru süresi de 2 ay uzatıldı. 2B arazilerinin satışı için başvuru süreci geçen yılın Mayıs ayında başlamış ve 30 Ekim 2012 tarihinde biteceği söylenmişti. 30 Ekim’e sayılı günler kala süre 28 Ocak 2013 tarihine uzatılmıştı. Şimdide 28 Şubat’ta uzatıldı. 2B alanlarının satışından bu yıl 4,8 milyar lira gelir elde edileceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık